All articles about żywność

żywność

Programy zarządzania ISO – jak działają, w czym są niezwykle przydatne?

Bez wątpienia powinieneś przeczytać ten artykuł kiedy pracujesz w branży gastronomicznej albo jeżeli po prostu fascynuje Cię tematyka dobrego odżywiania. Dzisiaj chcielibyśmy poruszyć temat prawa żywnościowego, które wciąż w naszym kraju niestety nie jest na wysokim poziomie. Jeśli mówi się o prawie żywnościowym w kraju, często ma się na myśli prawo rolne oraz wyrastające z niego prawo ochrony żywności.

Continue reading Programy zarządzania ISO – jak działają, w czym są niezwykle przydatne?

Z jakiej przyczyny powinniśmy regularnie jeść orzechy, jak na przykład migdały?

Orzechy od dawna są uznawane za źródło niezbędnych składników o charakterze odżywczym, które znakomicie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Nie należy się dziwić, że wielu ludzi dokłada wszelkich starań, aby regularnie po nie sięgać, dbając tym samym o własne zdrowie. Wśród najczęściej spotykanych gatunków orzechów warto wyszczególnić migdały, które posiadają niepodważalne walory smakowe.

Continue reading Z jakiej przyczyny powinniśmy regularnie jeść orzechy, jak na przykład migdały?

Dlaczego dobrze jest jeść żywność eko?

Na ten moment dużo debatuje się w temacie ekologicznej żywności, ale prawda jest taka, iż podczas gdy ktokolwiek już musi wyjątkowo precyzyjnie nakreślić, jaki produkt spokojnie zaliczyć jest sposobność do tych proekologicznych, to pojawiają się w związku z tym całkiem spore trudności.

Continue reading Dlaczego dobrze jest jeść żywność eko?

Jakie produkty zakupimy w sklepach ze zdrową żywnością?

Sklepy ze zdrową żywnością mnożą się w ostatnim czasie niczym grzyby po deszczu. Może łącznie z trendem na czynne formy odpoczynku sprawią, że kolejki do doktorów nareszcie ulegną skróceniu? Oby . Punkty te proponują przede wszystkim wszelkiego typu żywność ekologiczną, począwszy od nieprzetworzonych jarzyn jak też innych pokłosi rolniczych które posiadają właściwe certyfikaty i europejskie logo (tak zwany euroliść).

Continue reading Jakie produkty zakupimy w sklepach ze zdrową żywnością?

Czym jest proces chłodzenia żywności? Jakiego rodzaju rolę w tym odgrywają komory chłodnicze?

Komora chłodnicza jest to chłodzone pomieszczenie, w jakim trzyma się żywność, a to jest pomocne w obniżeniu jakości łatwo psujących się produktów spożywczych. Najbardziej ważnym ich zadaniem jest chłodzenie świeżej, początkowo schłodzonej oraz mrożonej żywności.

Continue reading Czym jest proces chłodzenia żywności? Jakiego rodzaju rolę w tym odgrywają komory chłodnicze?