All articles about Zęby

zęby

Dobry sprzęt stomatologiczny współczesnego dentysty

W dwudziestym pierwszym wieku dbamy o zdrowie o wiele bardziej niż w poprzednich dziesięcioleciach. Wynika to po części z pogłębiającej się wiedzy na temat chorób oraz ich źródeł. Dzisiaj wiemy, skąd się bierze wiele chorób i jaki wpływ mają one na organizm. Mamy świadomość, że nieprawidłowe funkcjonowanie jednego organu może przyczynić się na złe samopoczucie i chorobę w całym organizmie.

Continue reading Dobry sprzęt stomatologiczny współczesnego dentysty

Wizyta we współczesnym gabinecie dentystycznym nie powinna już wzbudzać strachu u maluchów i staruszków

Stomatologia w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat do niepoznania zmieniła swoje oblicze. Standardowy gabinet dentystyczny przestaje powoli przywodzić na myśl mediewalną salę tortur, aby kojarzyć się już tylko z naprawdę fachowo wykonanym wyrwaniem zęba trzonowego.

Continue reading Wizyta we współczesnym gabinecie dentystycznym nie powinna już wzbudzać strachu u maluchów i staruszków

Dlaczego potrzebne są regularne wizyty u dentysty i jakie skutki może dostarczyć ich zlekceważenie?

Ludzie bardzo często stronią od wizyt u dentysty oraz stomatologa, albowiem mnóstwo osób odczuwa strach przed takimi wizytami. Pomimo tego, iż współcześnie nie trudno zapisać się do dentysty, czy to na NFZ lub też osobiście (dentystów i stomatologów zdołasz odszukać internetowo poprzez wprowadzenie do wyszukiwarki haseł „dentysta Wrocław” czy też „stomatologia Wrocław”).

Continue reading Dlaczego potrzebne są regularne wizyty u dentysty i jakie skutki może dostarczyć ich zlekceważenie?