All articles about Wzrok

wzrok

Badania okulistyczne, czyli w jaki sposób zapewnić sobie precyzyjne badania jak również rzetelne wyniki

Jak wiemy wzrok jest niezwykle potrzebnym zmysłem zapewniającym nam właściwe funkcjonowanie. Żyjąc w dobie najnowszych technologii warto szczególnie zatroszczyć się o swój wzrok, ponieważ jest on niezwykle narażony na wszelkiego rodzaju wady. Idealnym sposobem na zagwarantowanie sobie prawidłowego wzroku jest przeprowadzenie systematycznym badań, za sprawą których możemy mieć pewność, iż nie musimy decydować się na ewentualną korektę.

Continue reading Badania okulistyczne, czyli w jaki sposób zapewnić sobie precyzyjne badania jak również rzetelne wyniki

Jak dbać o zdrowie swoich oczu?

Wzrok jest bez wątpienia jednym z najważniejszych zmysłów człowieka. Należy troszczyć się o oczy, zwłaszcza dzisiaj, gdy są one stale narażone na bardzo poważne schorzenia, które są efektem przede wszystkim długich godzin spędzonych przed ekranem komputera bądź sztucznego światła. Jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób jest zaćma, która może doprowadzić do kompletnej ślepoty.

Continue reading Jak dbać o zdrowie swoich oczu?

Kilka ważnych informacji na temat zeza, jakie są przyczyny jego powstawania i jak można je leczyć.

Mając prawidłowy wzrok obie gałki w oczach będą podążać dokładnie w tym samym kierunku. Steruje tym zaawansowany mechanizm mięśni odpowiedzialnych za ruchy gałki. Jeśli z jakiś powodów mięśnie te ulegną osłabieniu lub coś się z nimi stanie, to może się pojawić problem z jednoczesną koncentracją wzroku na jakimś przedmiocie. Zewnętrznym rezultatem czegoś takiego będzie uciekanie jednego lub obu oczu na boki, czyli popularny zez. Przyczyn tej choroby jest parę, pojawia się ona przeważnie u małych dzieci, lecz także dorośli mogą z powodu jakiś przyczyn na nią zachorować.

Continue reading Kilka ważnych informacji na temat zeza, jakie są przyczyny jego powstawania i jak można je leczyć.

Niezbyt wyraźnie widzisz? Spójrz, co powinieneś uczynić i gdzie się udać, by móc sobie pomóc

Zmysł wzroku jest bardzo istotny dla każdego człowieka. Dzięki niemu możemy wprawnie się poruszać, zajmować się czytaniem i pisaniem, oglądać przyrodę i podziwiać piękno. Niestety nie zawsze go cenimy tak mocno, jak na to zasługuje. Dopiero, gdy zaczyna szwankować, zauważamy, jak ciężko mogłoby być bez niego. Teraz w Rzeczypospolitej wzrok sprawdza się już noworodkom.

Continue reading Niezbyt wyraźnie widzisz? Spójrz, co powinieneś uczynić i gdzie się udać, by móc sobie pomóc

Recepta na okulary i co dalej? Wiadomości dla raczkujących w świecie optyki.

Kojarzone ze sobą zawody- optyk i okulista to zawody różne, ale oba stały się bardzo popularne, w momencie gdy w każdej większej galerii handlowej jest salon optyczny, w którym można umówić się do okulisty badającego wzrok na miejscu.

Continue reading Recepta na okulary i co dalej? Wiadomości dla raczkujących w świecie optyki.