All articles about Transport

transport

Wakacje w Bułgarii jesteśmy w stanie zorganizować po atrakcyjnych cenach

Bułgaria to dla Polaków znakomite miejsce na urlop, dlatego że wbrew różnym opiniom nie jest to kraj bardzo oddalony od naszego kraju, a ceny są rzeczywiście atrakcyjne. Jednak ogromną rolę w chwili podjęcia decyzji o wakacjach w tym kraju odgrywa odpowiednie przygotowanie się do tego rodzaju wyjazdu. Przede wszystkim istnieje możliwość już wcześniej zagospodarować sobie środek transportu, jak również hotel w którym będzie się nocować, bo przed sezonem ceny są zdecydowanie niższe i to zezwala za naprawdę niską kwotę wynająć tego rodzaju kwatery.

Continue reading Wakacje w Bułgarii jesteśmy w stanie zorganizować po atrakcyjnych cenach

Bezpieczeństwo a podróże samolotem

Gdy jedenaście dekad temu sprytni Wilbur i Orville Wright mieli swój słynny lot, nikt nie podejrzewał, że startuje nowa doba w historii ludzi. Oto człowiek wzleciał w górę, urzeczywistniając ogromne marzenia całych pokoleń. Później postęp technologiczny potoczył się dynamicznie – podczas pierwszej wojny światowej samoloty zostały po raz pierwszy narzędziem do walki.

Continue reading Bezpieczeństwo a podróże samolotem

Jak wybrać odpowiedni parking przy lotnisku Wrocław?

Wrocławskie lotnisko jest jednym z najważniejszych polskich lotnisk międzynarodowych, każdego roku korzystają z niego setki tysięcy podróżujących. Wokół lotniska znajduje się wiele parkingów. Na co zwracać uwagę przy doborze miejsca, w którym pozostawimy nasz samochód?

Continue reading Jak wybrać odpowiedni parking przy lotnisku Wrocław?

Najlepszy wypoczynek nad polskim morzem? Trochę rzeczy, o których nie wiedziałeś

Bałtyk to doskonała alternatywa, jeśli chodzi o spędzenie letniego urlopu. Nadmorskie miejscowości prezentują różnorodną ofertę dotyczącą rozrywki i noclegów zależnie od wielkości i położenia. Są w Polsce miejsca słynne z bardzo zadbanych i pięknych plaż. Z kolei nierzadko jest tak, że najbardziej oblegane i popularne nadbałtyckie kurorty posiadają bardzo wąską i krótką plażę. Tak jest przykładowo w Sopocie. Poza tym modne kurorty są w większości przypadków niezwykle tłoczne, co utrudnia odpoczynek.

Continue reading Najlepszy wypoczynek nad polskim morzem? Trochę rzeczy, o których nie wiedziałeś

Jak zmieścić latanie po świecie w prywatnym budżecie?

Wakacje oraz urlopy w odległych, interesujących i przeważnie znajdujących się w ciekawszym klimacie miejscach stale były bardzo atrakcyjną perspektywą spędzania wolnego czasu. Podróże wraz z rozwojem cywilizacji i co za tym idzie techniki stawały się ciągle szybsze, dalsze oraz bardziej komfortowe. Rozrost lotnictwa oraz zwiększenie niezawodności sprawił, że taki sposób podróżowania staje się coraz częściej doceniany i zyskuje wiernych klientów.

Continue reading Jak zmieścić latanie po świecie w prywatnym budżecie?