All articles about Transport

transport

Bezpieczeństwo a podróże samolotem

Gdy jedenaście dekad temu sprytni Wilbur i Orville Wright mieli swój słynny lot, nikt nie podejrzewał, że startuje nowa doba w historii ludzi. Oto człowiek wzleciał w górę, urzeczywistniając ogromne marzenia całych pokoleń. Później postęp technologiczny potoczył się dynamicznie – podczas pierwszej wojny światowej samoloty zostały po raz pierwszy narzędziem do walki.

Continue reading Bezpieczeństwo a podróże samolotem

Lot bez strachu

Po tragedii z dziesiątego kwietnia 2010 roku Polacy mogą myśleć sobie, że lot samolotem jest czymś groźnym. Zerkając na statystyki, jest całkowicie na opak. Lot jest dużo pewniejszy niż na przykład jazda autem. Katastrofy lotnicze, w których śmierć ponoszą mieszkańcy Polski, zdarzają się rzadko, a co roku na autostradach giną tysiące podróżnych.

Continue reading Lot bez strachu

Jak zmieścić latanie po świecie w prywatnym budżecie?

Wakacje oraz urlopy w odległych, interesujących i przeważnie znajdujących się w ciekawszym klimacie miejscach stale były bardzo atrakcyjną perspektywą spędzania wolnego czasu. Podróże wraz z rozwojem cywilizacji i co za tym idzie techniki stawały się ciągle szybsze, dalsze oraz bardziej komfortowe. Rozrost lotnictwa oraz zwiększenie niezawodności sprawił, że taki sposób podróżowania staje się coraz częściej doceniany i zyskuje wiernych klientów.

Continue reading Jak zmieścić latanie po świecie w prywatnym budżecie?

Wakacje w Bułgarii jesteśmy w stanie zorganizować po atrakcyjnych cenach

Bułgaria to dla Polaków znakomite miejsce na urlop, dlatego że wbrew różnym opiniom nie jest to kraj bardzo oddalony od naszego kraju, a ceny są rzeczywiście atrakcyjne. Jednak ogromną rolę w chwili podjęcia decyzji o wakacjach w tym kraju odgrywa odpowiednie przygotowanie się do tego rodzaju wyjazdu. Przede wszystkim istnieje możliwość już wcześniej zagospodarować sobie środek transportu, jak również hotel w którym będzie się nocować, bo przed sezonem ceny są zdecydowanie niższe i to zezwala za naprawdę niską kwotę wynająć tego rodzaju kwatery.

Continue reading Wakacje w Bułgarii jesteśmy w stanie zorganizować po atrakcyjnych cenach