All articles about Testy

testy

Co zrobić, aby ze zdrowiem wszystko było OK?

Z jakich przyczyn polska służba zdrowia ciągle nie satysfakcjonuje? Cóż, przede wszystkim chodzi o to, że zasadniczo zbyt mało pieniędzy inwestujemy w medycynę. Zapewne wielu czytelników odrzeknie, iż w końcu płacą sporo składek, zatem nie ma sensu płacić więcej, ponieważ to i tak nic nie da.

Continue reading Co zrobić, aby ze zdrowiem wszystko było OK?

Jak dać sobie radę z alergią w życiu codziennym ?

Współczesna medycyna boryka się z wieloma powszechnymi schorzeniami. Zaliczają się do nich przykładowo bardzo często na dzień dzisiejszy pojawiające się uczulenia. Są one także niezwykle zróżnicowane, dlatego nierzadko ciężko jest nazwać je od razu. Z uczuleniami boryka się wielu ludzi, także najmłodszych. W wielu przypadkach są to objawy, z którymi można żyć w życiu codziennym, biorąc określone leki.

Continue reading Jak dać sobie radę z alergią w życiu codziennym ?

Genetyka

Genetyka jest jedną z gałęzi medycyny, aktualnie niezwykle potrzebną. Zajmuje się bowiem między innymi tematyką chorób genetycznych, które występują dość często. Im więcej zaś czasu poświęca się na zgłębianie tego rodzaju kwestii, tym większa jest szansa na zapobieganie i stworzenie odpowiednich terapii dla ludzi z chorobami genetycznymi. Genetyka zajmuje się również określaniem cech dziedzicznych takich jak przykładowo elementy wyglądu. Z tego powodu na przykład do poradni genetycznych zgłaszają się ludzie chcący określić tożsamość ojca dziecka, takie testy są bowiem w poradniach przeprowadzane.

Continue reading Genetyka

Musimy dobrze dbać o drogi moczowe

Kiedy oddajemy się fizjologii, nie rozmyślamy o tym, co dzieje się z naszym organizmem. Nie rozmyślamy, jak wygląda przewód moczowy, ani tym bardziej nie rozmyślamy o tego rodzaju sprawach w czasie seksu. A jednak trzeba powiedzieć, że są to kwestie niesamowicie delikatne. Tak identycznie jak delikatny oraz ściśle określony jest czas, jeżeli możemy począć dziecko, jeśli tylko zaznaczymy, kiedy przypada nam moment owulacji oraz dni płodnych, to sprawa jest prosta, ale co robić kiedy samodzielnie nie potrafimy tego określić?

Continue reading Musimy dobrze dbać o drogi moczowe

Pomoc psychologiczna w większych miejscowościach

Aktualnie coraz więcej osób korzysta z porad psychologicznych. Jest tak z kilku przyczyn. W dużej mierze więcej ludzi jest skłonne zaufać specjaliście, a także stwierdzić, że taka pomoc jest im potrzebna. Wizyty w gabinecie psychologicznym nie są już swoistym tematem zakazanym, tak jak to było jeszcze jakiś czas temu. Ponadto aktualnie tempo życia nieustannie rośnie, co wywołuje wiele niekorzystnych skutków. Bezustanny stres, brak wolnego czasu czy trudności w porozumiewaniu się z ludźmi to jedynie część problemów.
Continue reading Pomoc psychologiczna w większych miejscowościach