All articles about Sportowcy

sportowcy

Zakres pracy lekarza sportowego

Zajmowanie się sportem nigdy nie było tak proste, jak teraz, przy ogromnych możliwościach w wybraniu miejsca i ekwipunku. Współczesność to rozkwit nie wyłącznie futbolu oraz siatkówki, ale też skoków narciarskich, surfingu, skoków na bungee jak również przeróżnego typu sportów ekstremalnych. Podczas uprawiania każdego sportu jest wysoce ważne, aby co pewien okres posiadać wymagające badania, jakie prowadzi lekarz sportowy. Podstawą jest morfologia, EKG , a także badanie moczu; ponadto jest obecna możliwości dokładniejszych badań, takich jak przykładowo badanie ortopedyczne lub okulistyczne, neurologiczne bądź u laryngologa.

Continue reading Zakres pracy lekarza sportowego

Odżywki dla sportowców – czy można po nie sięgać? – Sprawdź czym się powinny charakteryzować najlepsze odżywki!

Czy warto sięgać po odżywki dla sportowców? Czy ich używanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia? To pytania, które z pewnością zadaje sobie sporo osób zanim zdecyduje się rozpocząć ich stosowanie.

Continue reading Odżywki dla sportowców – czy można po nie sięgać? – Sprawdź czym się powinny charakteryzować najlepsze odżywki!

Rewelacyjne możliwości dostępne na wyciągnięcie ręki

Pomoc doświadczonych specjalistów jest nieoceniona w wielu przypadkach, warto więc postawić na ich bezsprzeczne profesjonalizm. Indywidualne podejście do każdego problemu gwarantuje jego rychłe rozwiązanie za pomocą sprawdzonych metod. Rozwiązania oferowane przez świetnych fachowców w branży są również informacją bardzo cenną w sieci. Biorąc pod uwagę badanie jak artroskopia kolana Kraków może się szczycić niezwykłym doświadczeniem w tej kwestii.

Continue reading Rewelacyjne możliwości dostępne na wyciągnięcie ręki

Masz marzenie o odpowiedniej formie? Sprawdź!

Jak zbudować masę mięśniową? Są różnorodne sposoby? Najbardziej zdają się przekonujący ci co prowadzą znane programy, w których prezentując cudownie wyrzeźbione ciało przekonują o własnych zaleceniach. Przekonujące są też książki i artykuły w czasopismach, które traktują o różnych ćwiczeniach, jak i o proponowanych metodach na spalenie jak największej ilości tkanki tłuszczowej. No tak, wszystko to jest pozytywne, ale nie każdemu starcza zapału i chęci, aby wdrażać w swoje życie te wszystkie rady. Na szczęście jest jeszcze inny sposób na piękną sylwetkę.

Continue reading Masz marzenie o odpowiedniej formie? Sprawdź!

Którymi uciążliwościami musi zająć się chirurg sportowy?

Prężne praktykowanie przez nas sportu jest przedmiotem zainteresowania wielkiej części naszego społeczeństwa. Jest to bowiem idealny sposób na zabicie wolnego czasu oraz szczególnie na własny rozwój. Stawanie do mnogich bojów z innymi zawodnikami niejednokrotnie jest dla nas czymś poniekąd uzależniającym.

Continue reading Którymi uciążliwościami musi zająć się chirurg sportowy?