All articles about Sport

sport

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Nasz tryb życia nie jest łaskawy dla naszego zdrowia. Przesiadujemy zdecydowanie za dużo godzin na naszym stanowisku pracy. A gdy wracamy po morderczym dniu do swoich czterech kątów, zwykle zajmujemy miejsce przed komputerem i w ten sposób marnujemy nasz wolny czas, który możemy przeznaczyć na przykład na ruch na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna to świetne lekarstwo na różnego rodzaju schorzenia układu kostnego, które dokuczają ludziom, posiadającym siedzącą pracę. Zazwyczaj przeżywamy nasz długi dzień pracy przy biurku w niewłaściwej pozycji. Nie robimy sobie także potrzebnych przerw ani nie stosujemy jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych. Bardzo cierpią na tym nasze stawy, a także mięśnie.

Continue reading Lepiej zapobiegać niż leczyć

Dla pasjonatów wspinaczki górskiej bezsprzecznie ważny jest solidny sprzęt

Chodzenie po górzystych szlakach jest pasją wielu ludzi. Szczególnie latem można napotkać mnóstwo globtroterów, którzy przemierzają górzyste pasma i z entuzjazmem dążą na szczyty. Nie trudno natomiast jest rozróżnić rzeczywistego hobbystę od wakacyjnego łazika. W tym przypadku stosowny sprzęt jest najważniejszy dla miłośnika. Nie ulega wątpliwości, że sport ten bywa ryzykowny szczególnie w wysokich masywach.

Continue reading Dla pasjonatów wspinaczki górskiej bezsprzecznie ważny jest solidny sprzęt

Jak zapewnić sobie wieczną młodość?

Na pewno nie chcemy w tym tekście nikogo namawiać na kąpiel w kozim mleku, tak jak to robiła boska Kleopatra. Nie popieramy także morderczych skłonności Krwawej Hrabiny, siostrzenicy Stefana Batorego, która jak głoszą opowieści zagwarantowała sobie powab i wdzięk dzięki krwi swoich poddanych… We współczesnym świecie możemy znaleźć bardziej humanitarne sposoby, aby zachować swój piękny wygląd na wiele lat.

Continue reading Jak zapewnić sobie wieczną młodość?

Wczasy – nie zmarnuj ich! Wyszukaj swój własny sposób na spędzenie ich oraz spraw, aby tego roku nareszcie były wyjątkowe!

Wiosna oraz lato to piękne w Polsce pory roku. Warto je zatem spędzać aktywnie, wykorzystać na wypoczynek, poprawienie swej kondycji, relaks, na przeróżne sporty. W końcu od października do marca posiadamy już znacznie mniej możliwości. Wtedy wielokrotnie jest tak chłodno, iż całkiem tracimy ochotę na wychodzenie z domu oraz spędzamy czas przed TV czy też komputerem. Nie oddziałuje to dobrze na nasz stan, odporność. Z tej przyczyny wykorzystajmy najbardziej jak to możliwe chociaż te ciepłe i miłe miesiące.

Continue reading Wczasy – nie zmarnuj ich! Wyszukaj swój własny sposób na spędzenie ich oraz spraw, aby tego roku nareszcie były wyjątkowe!