All articles about Serce

serce

O serce troszczyć się powinniśmy szczególnie. Pamiętaj o EKG!

Kiedy ktoś powie serce – myślisz życie,tak więc w momencie kłopotów z sercem, zlany potem kombinujesz, co dalej z tym życiem. Nie martw się, nie wszystkie komplikacje, które powiększasz do granic niebotycznych, oznaczają od razu coś niedobrego. Serce, jak jakikolwiek narząd posiada własne problemy, i choć ciągle zabiegane, zadbane i monitorowane regularnie, będzie potężne niczym dzwon przez długie lata.

Continue reading O serce troszczyć się powinniśmy szczególnie. Pamiętaj o EKG!

Zadbaj o swoje serce

Serce posiadamy tylko jedno. chociaż podatne na życiowe bolączki, do jakich zaliczyć można schorzenia, jak i zawody uczuciowe, pulsuje w najlepsze i nie planuje przystopować. Co jednak, kiedy co nieco zaczyna się dziać, coś co nas martwi, coś niepokojącego, zagrażającemu naszemu poczuciu bezpieczeństwa? początkowo zastosowujemy własne znane metody: herbata ziołowa na uspokojenie, ciut ruchu, gdy to nie pomaga z przestrachem łapiemy się za serce i idziemy do doktora – kardiologa.

Continue reading Zadbaj o swoje serce

Kiedy należy zrobić usg?

Wiele przyszłych mam zadaje sobie zapytanie: czy nazbyt intensywne robienie USG może być niezdrowe dla dziecka. kwestia nie jest taka jasna, bo jak przekonują niektórzy kwestia nie jest jednoznaczna. Wiadomo bowiem, że w trakcie badania są obecne fale ultradźwiękowe o niezdecydowanym, raz wyższym, raz niższym napięciu, a wszystko to zależne jest od rodzaju tego typu pomiaru. jednakże trzeba już na początku uspokoić, iż USG nie jest groźne dla zdrowia dziecka. Oto dowód.

Continue reading Kiedy należy zrobić usg?