All articles about Serce

serce

Z jakiego względu wskazane jest jak najlepiej dbać o stan zębów i o czym trzeba współcześnie przede wszystkim pamiętać?

Zęby są człowiekowi niezbędne do gryzienia pokarmu, który dzięki temu może być dużo prościej strawiony przez ludzki żołądek. W dodatku, dobrze jest pamiętać, że ich stan oddziałuje na cały organizm, przykładowo na serce, wobec tego nie można zaniedbywać higieny jamy ustnej.

Continue reading Z jakiego względu wskazane jest jak najlepiej dbać o stan zębów i o czym trzeba współcześnie przede wszystkim pamiętać?

O serce troszczyć się powinniśmy szczególnie. Pamiętaj o EKG!

Kiedy ktoś powie serce – myślisz życie,tak więc w momencie kłopotów z sercem, zlany potem kombinujesz, co dalej z tym życiem. Nie martw się, nie wszystkie komplikacje, które powiększasz do granic niebotycznych, oznaczają od razu coś niedobrego. Serce, jak jakikolwiek narząd posiada własne problemy, i choć ciągle zabiegane, zadbane i monitorowane regularnie, będzie potężne niczym dzwon przez długie lata.

Continue reading O serce troszczyć się powinniśmy szczególnie. Pamiętaj o EKG!

Kardiomonitor zezwala doglądać stan pacjenta

To, że sporo pacjentów nawet w stanie tragicznym ma szansę powrócić do zwykłego funkcjonowania oraz spędzać kolejne lata życia z rodziną, w znacznej mierze okazuje się możliwe dzięki rozwojowi medycyny oraz urządzeń, jakie będą wykorzystywane w czasie hospitalizacji. Jest tak, że bardzo często stosowany okazuje się defibrylator AED, który będzie nieocenionym sprzętem każdego doktora, gdy okazuje się, że serce pacjenta przestało pracować i zaczyna on się żegnać z życiem.

Continue reading Kardiomonitor zezwala doglądać stan pacjenta

Kiedy należy zrobić usg?

Wiele przyszłych mam zadaje sobie zapytanie: czy nazbyt intensywne robienie USG może być niezdrowe dla dziecka. kwestia nie jest taka jasna, bo jak przekonują niektórzy kwestia nie jest jednoznaczna. Wiadomo bowiem, że w trakcie badania są obecne fale ultradźwiękowe o niezdecydowanym, raz wyższym, raz niższym napięciu, a wszystko to zależne jest od rodzaju tego typu pomiaru. jednakże trzeba już na początku uspokoić, iż USG nie jest groźne dla zdrowia dziecka. Oto dowód.

Continue reading Kiedy należy zrobić usg?

Zadbaj o swoje serce

Serce posiadamy tylko jedno. chociaż podatne na życiowe bolączki, do jakich zaliczyć można schorzenia, jak i zawody uczuciowe, pulsuje w najlepsze i nie planuje przystopować. Co jednak, kiedy co nieco zaczyna się dziać, coś co nas martwi, coś niepokojącego, zagrażającemu naszemu poczuciu bezpieczeństwa? początkowo zastosowujemy własne znane metody: herbata ziołowa na uspokojenie, ciut ruchu, gdy to nie pomaga z przestrachem łapiemy się za serce i idziemy do doktora – kardiologa.

Continue reading Zadbaj o swoje serce