All articles about Psychoterapeuta

psychoterapeuta

We dzisiejszym społeczeństwie utarł się pogląd, że każda osoba mająca jakieś kłopoty ze swoim zachowaniem lub osobowością powinien udać się na wizytę do psychologa.

We dzisiejszym społeczeństwie utarł się pogląd, iż każda osoba posiadająca jakieś kłopoty ze swoim zachowaniem bądź osobowością musi udać się po poradę do psychologa. Jest to nawet modne, ponieważ zwłaszcza osoby znane zazwyczaj mają swoich osobistych psychoterapeutów.

Continue reading We dzisiejszym społeczeństwie utarł się pogląd, że każda osoba mająca jakieś kłopoty ze swoim zachowaniem lub osobowością powinien udać się na wizytę do psychologa.

Lekarz Psychoterapeuta? Zachowajmy spokój!

Powiedzmy to wprost, wielu ludziom wyrażenia: psycholog, psychiatra czy psychoterapeuta mrożą krew w żyłach. Kojarzą im się bowiem z ciemnym miejscem, czymś na kształt przeraźliwego zakładu psychiatrycznego lub w korzystniejszym wariancie chociażby z miejscem, jak w „Locie nad Kukułczym gniazdem”, gdzie grzebie się w psychice i robi się w niej sieczkę. Trafiają się tam zapewnejedynie „czubki” – myślą dalej, a krew już tak lodowata, że żyły zaczynają pękać… No okej. czas zniszczyć te bajki.

Continue reading Lekarz Psychoterapeuta? Zachowajmy spokój!

Jeśli przewidziana jest rehabilitacja, w żadnym razie nie można dać za wygraną!

Zdrowie to taka branża na którą niejako w żadnym przypadku nie powinno brakować pieniędzy. Przecież rozchodzi się w tym momencie o to, że jakby nie patrzeć jeżeli kasy zabraknie, zdrowie i życie ludzi będzie zagrożone. W żadnym razie nie powinniśmy w takim razie dopuszczać do tego, aby nasze zdrowie, może życie, było chociażby minimalnie zagrożone. Należy pamiętać, że jeśli w grę wchodzi akurat polska służba zdrowia, generalnie nierzadko jedynym ratunkiem jest niestety korzystanie z prywatnych usług.

Continue reading Jeśli przewidziana jest rehabilitacja, w żadnym razie nie można dać za wygraną!

Nie bójmy się uratowania własnego związku!

Pragniemy nareszcie dorównać Stanom Zjednoczonym – w szczególności w ogólnym poziomie funkcjonowania, ekonomii, płacy, itp. Jednakowoż jest z pewnością coś z czego w żadnym razie nie możemy wziąć przykładu: a konkretniej rozchodzi się o znaczącą ilość spraw rozwodowych. Można tak naprawdę powiedzieć, że ci Amerykanie zwariowali na punkcie rozwodów! Przecież nie we wszystkich przypadkach uzyskanie rozwodu jest potrzebne. OK – przykładowo zdrada jest niesamowicie sensowną przyczyną rozwodu, ale często przyczyną jest choćby duża kłótnia, która powoduje, że wcześniej nawet szczęśliwi ludzie decydują się na rozejście się.

Continue reading Nie bójmy się uratowania własnego związku!