All articles about Psychika

psychika

Rozwój dziecka – kluczowy jest zarówno ten fizyczny, jak również psychiczny. Czy przyglądasz się swojemu maluchowi wystarczająco skutecznie?

Zrozumiałe jest, że każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Troszczy się, skrupulatnie obserwuje dziecko i przygląda się jego rozwojowi. Jest to ważne, gdyż wcale nie tak trudno jest przeoczyć jakieś problemy zdrowotne – czy to dotyczące fizjologii, czy też psychiki.

Continue reading Rozwój dziecka – kluczowy jest zarówno ten fizyczny, jak również psychiczny. Czy przyglądasz się swojemu maluchowi wystarczająco skutecznie?

Pomoc psychologiczna w większych miejscowościach

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z pomocy psychologa. Dzieje się tak z kilku powodów. W dużej mierze więcej ludzi jest w stanie zaufać profesjonaliście, a także uznać, że taka pomoc jest dla nich przydatna. Wizyty w gabinecie psychologicznym nie są już swoistym tematem zakazanym, tak jak to było jeszcze kilka lat temu. Poza tym aktualnie tempo egzystencji stale wzrasta, co wywołuje wiele negatywnych skutków. Ciągły stres, brak wolnego czasu czy problemy w komunikacji z ludźmi to jedynie część problemów.
Continue reading Pomoc psychologiczna w większych miejscowościach

Nie powinniśmy mówić, że nie mamy chwili słabości, skoro w rzeczywistości one występują. Na problemy są przecież metody

Nie ma w rzeczywistości jednej jedynej rady na wszystkie trudności, jakie są w stanie nam przeszkodzić w życiu. Są one niestety procesem dość naturalnym, więc zamiast je odrzucać, udawać, że wszystko jest w porządku, musimy je zaakceptować. To nie znaczy, że się poddajemy, otóż nie, jeśli bowiem zaakceptujemy nasze słabości, mniej korzystne dni, jakich doświadczamy, to będziemy choć wiedzieć, z jakim wrogiem musimy sobie poradzić.

Continue reading Nie powinniśmy mówić, że nie mamy chwili słabości, skoro w rzeczywistości one występują. Na problemy są przecież metody