All articles about Psychika

psychika

Nie powinniśmy mówić, że nie mamy chwili słabości, skoro w rzeczywistości one występują. Na problemy są przecież metody

Nie ma w rzeczywistości jednej jedynej rady na wszystkie trudności, jakie są w stanie nam przeszkodzić w życiu. Są one niestety procesem dość naturalnym, więc zamiast je odrzucać, udawać, że wszystko jest w porządku, musimy je zaakceptować. To nie znaczy, że się poddajemy, otóż nie, jeśli bowiem zaakceptujemy nasze słabości, mniej korzystne dni, jakich doświadczamy, to będziemy choć wiedzieć, z jakim wrogiem musimy sobie poradzić.

Continue reading Nie powinniśmy mówić, że nie mamy chwili słabości, skoro w rzeczywistości one występują. Na problemy są przecież metody

Pomoc psychologiczna w większych miejscowościach

Aktualnie coraz więcej osób korzysta z porad psychologicznych. Jest tak z kilku przyczyn. W dużej mierze więcej ludzi jest skłonne zaufać specjaliście, a także stwierdzić, że taka pomoc jest im potrzebna. Wizyty w gabinecie psychologicznym nie są już swoistym tematem zakazanym, tak jak to było jeszcze jakiś czas temu. Ponadto aktualnie tempo życia nieustannie rośnie, co wywołuje wiele niekorzystnych skutków. Bezustanny stres, brak wolnego czasu czy trudności w porozumiewaniu się z ludźmi to jedynie część problemów.
Continue reading Pomoc psychologiczna w większych miejscowościach

Rozwój dziecka – kluczowy jest zarówno ten fizyczny, jak również psychiczny. Czy przyglądasz się swojemu maluchowi wystarczająco skutecznie?

Zrozumiałe jest, że każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Troszczy się, skrupulatnie obserwuje dziecko i przygląda się jego rozwojowi. Jest to ważne, gdyż wcale nie tak trudno jest przeoczyć jakieś problemy zdrowotne – czy to dotyczące fizjologii, czy też psychiki.

Continue reading Rozwój dziecka – kluczowy jest zarówno ten fizyczny, jak również psychiczny. Czy przyglądasz się swojemu maluchowi wystarczająco skutecznie?