All articles about Psychika

psychika

Pomoc psychologiczna w większych miejscowościach

Aktualnie coraz więcej osób korzysta z porad psychologicznych. Jest tak z kilku przyczyn. W dużej mierze więcej ludzi jest skłonne zaufać specjaliście, a także stwierdzić, że taka pomoc jest im potrzebna. Wizyty w gabinecie psychologicznym nie są już swoistym tematem zakazanym, tak jak to było jeszcze jakiś czas temu. Ponadto aktualnie tempo życia nieustannie rośnie, co wywołuje wiele niekorzystnych skutków. Bezustanny stres, brak wolnego czasu czy trudności w porozumiewaniu się z ludźmi to jedynie część problemów.
Continue reading Pomoc psychologiczna w większych miejscowościach

Rozwój dziecka – kluczowy jest zarówno ten fizyczny, jak również psychiczny. Czy przyglądasz się swojemu maluchowi wystarczająco skutecznie?

Zrozumiałe jest, że każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Troszczy się, skrupulatnie obserwuje dziecko i przygląda się jego rozwojowi. Jest to ważne, gdyż wcale nie tak trudno jest przeoczyć jakieś problemy zdrowotne – czy to dotyczące fizjologii, czy też psychiki.

Continue reading Rozwój dziecka – kluczowy jest zarówno ten fizyczny, jak również psychiczny. Czy przyglądasz się swojemu maluchowi wystarczająco skutecznie?