All articles about Posiłki

posiłki

Dlaczego zdrowo jest pić wino? Jakie są tego powody?

Nie od dziś słyszymy, iż wino to najzdrowszy z alkoholi. Nie jest to jakiś wymysł, ponieważ tak rzeczywiście jest, co potwierdzają różne badania i obserwacje. Spożywanie wina wpływa bardzo dobrze na sporo dziedzin naszego życia. Sprawdźmy jak wiele ma plusów. Przede wszystkim gwarantuje długowieczność, a to dzięki sporej ilości resweratrolu, czyli bardzo mocnego przeciwutleniacza, który stymuluje gen długowieczności – SIR2.

Continue reading Dlaczego zdrowo jest pić wino? Jakie są tego powody?

Potrawy z karpia są stosowane w Polsce w okresie świąt

Potrawy z karpia, są powszechne w wielu narodach, gdyż jest to ryba smaczna i zawierająca sporo składników odżywczych. Przyrządzane są one na bazie różnych przepisów i również z zastosowaniem ciekawych składników. Karp jest rybą potokową, jaka jak na taki rodzaj ryb, jest stosunkowo wielka. Jest to ryba całkowicie jadalna, stąd też w rozmaitych krajach jest jednym z ważniejszych artykułów, które stosuje się do zup, sałatek, czy też jako indywidualne danie.

Continue reading Potrawy z karpia są stosowane w Polsce w okresie świąt

Czy nagli goście zawsze muszą być przykrą niespodzianką?

Nie da się ukryć, że nasze życie bez wątpienia jest pełne niespodzianek i w wielu przypadkach wybitnie nieprzewidywalne. Niemniej natomiast, każdy z nas musi sobie często dać radę w sytuacjach awaryjnych. Praktyka pokazuje nam, że zdecydowanie największe kłopoty i bardzo duże trudności mamy po wielokroć doświadczamy w razie wizyty niezapowiedzianych gości.

Continue reading Czy nagli goście zawsze muszą być przykrą niespodzianką?

Odchudzamy się przed urlopem

Zbliża się sezon letni. Z pewnością nie możemy się już doczekać upragnionego pobytu nad morzem. Czujemy się już wyczerpani wieczną bieganiną. Cały czas dokądś biegniemy. Liczne obowiązki, zarówno te zawodowe, jak i te rodzinne, wyciągają z nas życiową energię. Jesteśmy przemęczeni i wiecznie niewyspani.

Continue reading Odchudzamy się przed urlopem

7 technik na starcie z apetytem :)

Co istotne, sporo osób przekonuje się ponadto do lepszego trybu życia oraz tego, że zdrowe jedzenie absolutnie nie musi być niesmaczne. Na szczególną uwagę zasługuje między innymi ruch Slow Food – np. pizzy lub hamburgerów, który propaguje wybieranie tylko naturalnych składników potraw. Najlepiej tworzyć posiłki z tego, co można nabyć na pobliskim bazarku. Wiele osób zaczyna spożywać produkty lokalne i sezonowe, dzięki czemu niewątpliwie polepszają stan swojego organizmu.

Continue reading 7 technik na starcie z apetytem 🙂