All articles about Polska

polska

Co powoduje, że Polacy pokochali wino. Profesjonalne wytłumaczenie

Do tej pory wino kojarzyło nam się z wyszukaną elegancją i pałacową etykietą. Nasza polska tradycja raczej stroni od wysublimowanych bukietów i rozkoszowania się smakiem. Na większych doniosłych uroczystościach rządzi tradycyjny kieliszek i gromkie sto lat.

Continue reading Co powoduje, że Polacy pokochali wino. Profesjonalne wytłumaczenie

Regiony rzadko odwiedzane przez podróżników

Istnieją rejony w Polsce rzadko zwiedzane przez wędrowców. Na obszarze gminy Bełchatów znajduje się dużo intrygujących obiektów zabytkowych. Przynależą do nich grupy pałacowe i dworskie, z reguły otoczone parkami i obiektami gospodarczymi, drewnianą świątynię parafialną, także mnogie, z reguły zniszczone i obecnie już nieużytkowane cmentarze ewangelickie. Wielbicielom przeszłości powinno się polecić praktycznie nieznane, przez co również sporadycznie odwiedzane ruiny dworu obronnego w Mikorzycach, tworzące pozostałość najstarszej ocalonej budowli świeckiej na obszarze powiatu bełchatowskiego.

Continue reading Regiony rzadko odwiedzane przez podróżników

W którym miejscu wyszukać odpowiednią salę na wesele w Legnicy?

Legnica, jako spore miasto Polski bez wątpienia pełni w chwili obecnej rolę znaczącego centrum biznesowego oraz kulturalnego w naszym kraju. W związku z tym ciężko byłoby dziwić się temu, że w rozmaitych celach właściwie bez przerwy przybywają tu ludzie nie tylko z Polski, ale także i z innych krajów. Sama turystyka stoi tutaj na bardzo wysokim poziomie, przez co jeśli ktoś chciałby akurat spędzić tam swój czas to bez jakichkolwiek kłopotów będzie mógł znaleźć dla siebie naprawdę idealny nocleg który będzie dopasowany do wszystkich jego potrzeb.

Continue reading W którym miejscu wyszukać odpowiednią salę na wesele w Legnicy?

Z jakich powodów powinniśmy częściej jeździć rowerem?

Polska to oczywiście nie Państwo Środka czy Holandia – czyli zasadniczo rowery akurat wśród mieszkańców naszego kraju niestety nie odgrywają aż tak bardzo dużej roli. Jednak pod względem jazdy na rowerze, bardzo szybko gonimy trochę bardziej rowerowe nacje.

Continue reading Z jakich powodów powinniśmy częściej jeździć rowerem?