All articles about Oko

oko

Kto może zostać dawczynią komórki jajowej

W Polsce powstały już pierwsze banki jajowych komórek, w których jedne kobiety je oddają, natomiast inne pobierają, aby móc wydać na świat wytęsknione dzieci. Każda para, która przychodzi do kliniki terapii niepłodności mającej taki bank, otrzymuje jej ofertę i cennik.

Continue reading Kto może zostać dawczynią komórki jajowej

Jakie koszty mogą czekać ludzi, którzy z różnych powodów nie pilnują stanu zębów.

Wiele osób o swoich zębach przypomina sobie jedynie wtedy, jak poważnie zaczną boleć. Na szczęście obecna dentystyka daje już sobie radę z nawet trudnymi przypadkami, lecz całkiem niedawno jeszcze sporo zębów po prostu było usuwanych.

Continue reading Jakie koszty mogą czekać ludzi, którzy z różnych powodów nie pilnują stanu zębów.

Czym są soczewki i do czego służą? Jakie wybrać, by były najbardziej dopasowane?

Soczewki kontaktowe na pewno są niesamowicie pomocne w życiu. Pozwalają bowiem na bezproblemowe uprawianie sportu, nie musimy się obawiać, że zaparują jak okulary, nie zsuną się również z nosa. W jaki sposób jednak dobrać soczewki kontaktowe, jak o nie dbać?

Continue reading Czym są soczewki i do czego służą? Jakie wybrać, by były najbardziej dopasowane?

Kilka ważnych informacji na temat zeza, jakie są przyczyny jego powstawania i jak można je leczyć.

Mając prawidłowy wzrok obie gałki w oczach będą podążać dokładnie w tym samym kierunku. Steruje tym zaawansowany mechanizm mięśni odpowiedzialnych za ruchy gałki. Jeśli z jakiś powodów mięśnie te ulegną osłabieniu lub coś się z nimi stanie, to może się pojawić problem z jednoczesną koncentracją wzroku na jakimś przedmiocie. Zewnętrznym rezultatem czegoś takiego będzie uciekanie jednego lub obu oczu na boki, czyli popularny zez. Przyczyn tej choroby jest parę, pojawia się ona przeważnie u małych dzieci, lecz także dorośli mogą z powodu jakiś przyczyn na nią zachorować.

Continue reading Kilka ważnych informacji na temat zeza, jakie są przyczyny jego powstawania i jak można je leczyć.