All articles about Kręgosłup

kręgosłup

Masaż biurowy w pracy – w jaki sposób wygląda oraz jakie są jego zalety?

Czy słyszałeś niegdyś o czymś takim, jak na przykład masaż w pracy? Masaż biurowy w pracy staje się obecnie coraz popularniejszy i proponuje go bardzo sporo firm posiadających w swojej ofercie przeróżne aplikacje medyczne, warsztaty bądź również inne programy ochronne połączone ze zdrowiem.

Continue reading Masaż biurowy w pracy – w jaki sposób wygląda oraz jakie są jego zalety?

Rodzaje usług fizjoterapii

Nie istnieje prawdopodobnie młody człowiek po trzydziestce, który by nie skarżył się na bóle kręgosłupa. Co więcej, przed trzydziestką takich ludzi jest coraz więcej. A stan ten będzie się tylko pogłębiał. O ile w porę nie pomyślimy o naszym kręgosłupie.

Continue reading Rodzaje usług fizjoterapii

Zwyrodnienie stawów – w jaki sposób zapobiegać i leczyć tę sprawiająca kłopot dolegliwość?

Choroba kliniczna nazywana też zwyrodnieniem stawów to niezwykle nieprzyjemna i znacznie redukuje funkcję ruchową chorego. Z tego powodu zapewne osoba chora otrzymuje orzeczenie o inwalidztwie.
Aberracja degeneracji oraz syntezy chrząstki stawu ma źródło biologiczne i mechaniczne. Według statystyk, w naszym kraju cierpi na tą przypadłość ok. 2 miliony* osób.Choroba dotyczy przeważnie stawów kręgosłupa, biodrowego i kolanowych.

Continue reading Zwyrodnienie stawów – w jaki sposób zapobiegać i leczyć tę sprawiająca kłopot dolegliwość?

Skuteczne Centrum rehabilitacji gdzie warto trafić, jeśli masz kontuzje

Rehabilitacja to zespołowe działanie na rzecz osoby która jest niepełnosprawna fizycznie lub psychicznie – lub z jakimś deficytem w wyżej wymienionych obszarach. Rehabilitacja ma za zadanie przywrócenie tej osobie maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej tudzież psychicznej a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym.

Continue reading Skuteczne Centrum rehabilitacji gdzie warto trafić, jeśli masz kontuzje