All articles in Profilaktyka

Zadbaj o swoje serce

Serce posiadamy tylko jedno. chociaż podatne na życiowe bolączki, do jakich zaliczyć można schorzenia, jak i zawody uczuciowe, pulsuje w najlepsze i nie planuje przystopować. Co jednak, kiedy co nieco zaczyna się dziać, coś co nas martwi, coś niepokojącego, zagrażającemu naszemu poczuciu bezpieczeństwa? początkowo zastosowujemy własne znane metody: herbata ziołowa na uspokojenie, ciut ruchu, gdy to nie pomaga z przestrachem łapiemy się za serce i idziemy do doktora – kardiologa.

Continue reading Zadbaj o swoje serce

Objawia się znienacka… Czyli słów parę na temat bólu

Nie ma od niego uwolnionych oraz niezależnych. utrudnia życie biednym, jak i bogatym, był od zawsze i długo jeszcze tu będzie. Nie wybiera, ale zniewala wszystkich, nie faworyzuje, robi swoje. Ból zęba, bo o nim mowa, to powszechna, niczym przeziębienie, gorzka pigułka ludzkości. Jakie jeszcze przypadłości osłabiają ludzkość, przed którymi nie da się po prostu uciec?

Continue reading Objawia się znienacka… Czyli słów parę na temat bólu

Jakie środki pożądane byłoby zażywać aby zachować nasze zdrowie?

Zachowanie naszego zdrowia w wybitnie dobrej kondycji bezsprzecznie jest celem znacznej części naszego społeczeństwa. W praktyce bowiem w szeregu przypadków okazuje się, że doceniamy jego wartość wówczas, kiedy jest stan jest niezwykle zły. Do tego czasu cieszymy się życiem i po wielokroć zupełnie nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń dl naszego zdrowia, które po wielokroć otaczają nas w trakcie uzyskiwania naszych obowiązków. Ilość bakterii, która znajduje się każdego dnia w naszym otoczeniu jest niezmiernie duża, w dodatku niejednokrotnie nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Continue reading Jakie środki pożądane byłoby zażywać aby zachować nasze zdrowie?

Nie pozwól nadepnąć sobie na odciski – sprawdzone ekstrakty

Nawet odpowiednio dobrane obuwie nie jest w żądnym stopniu zagwarantować nikomu komfortu jeśli na stopach pojawiają się odciski. Podobnie jak w przypadku znacznej ilości dolegliwości, najważniejsze jest to, abyśmy jak najszybciej coś zrobili i potraktowali odcisk dobrze dobranym farmaceutykiem. Ponieważ w innym przypadku może dojść do sytuacji, że będziesz musiał iść na zabieg.

Continue reading Nie pozwól nadepnąć sobie na odciski – sprawdzone ekstrakty