All articles in Medycyna

Zadbaj o swoje serce

Serce posiadamy tylko jedno. chociaż podatne na życiowe bolączki, do jakich zaliczyć można schorzenia, jak i zawody uczuciowe, pulsuje w najlepsze i nie planuje przystopować. Co jednak, kiedy co nieco zaczyna się dziać, coś co nas martwi, coś niepokojącego, zagrażającemu naszemu poczuciu bezpieczeństwa? początkowo zastosowujemy własne znane metody: herbata ziołowa na uspokojenie, ciut ruchu, gdy to nie pomaga z przestrachem łapiemy się za serce i idziemy do doktora – kardiologa.

Continue reading Zadbaj o swoje serce

Jak urządzić swój gabinet stomatologiczny?

Gabinet dentystyczny jest w Polsce bardzo dobrym interesem. Oczywiście w Stanach Zjednoczonych dentyści zarabiają o wiele bardziej znaczące pieniądze, lecz tak czy siak na naprawianiu uzębienia spokojnie można zarobić znaczne pieniądze. To oczywiście zależy od niesamowicie wielu czynników. Zatem liczy się miasto, umiejscowienie, ale głównie podejście do swojego pacjenta i jakość. Wiadomo – często sytuacja jest taka, iż dentyści w zasadzie nie wiedzą jak usatysfakcjonować swojego pacjenta.

Continue reading Jak urządzić swój gabinet stomatologiczny?

Nietrzymanie moczu

Kiedy okazuje się, że dotknął nas problem nietrzymania moczu to musimy iść do lekarza, by ten fachowo poradził nam, w jaki sposób podjąć leczenie. Duża grupa ludzi uważa, że to zbyt wstydliwy problem i stara się jakoś z nim żyć, jednak nie jest to dobre rozwiązanie im szybciej zwrócimy się o pomoc do lekarza tym nietrzymanie moczu leczenie będzie skuteczniejsze i przyniesie oczekiwane efekty. Po co się męczyć skoro można się uwolnić od tego problemu.

Continue reading Nietrzymanie moczu

Badania, które musi przeprowadzić kobieta brzemienna

Kobieta w ciąży to jest poważna sprawa. I to z bardzo wielu wytycznych. pierwszy, oczywisty, jako przynosząca życie rodzicielka, jako przyszła mama, tak więc jednocześnie z wielką dozą wymagań, wyrzeczeń, zmiany sposobu obecnego życia. Może właśnie, stąd też pojawiło się już tak wiele legend związanych z ciążą, że trzeba o nich wspomnieć.

Continue reading Badania, które musi przeprowadzić kobieta brzemienna

Jak rozpoznać własne nastroje

Drażliwość, nadmierna senność, zmniejszenie aktywności. Niewątpliwie bierzesz pod rozwagę, czy dotknęła Cię depresja. Wykonaj więc krok we właściwą stronę i przekonaj się na czym stoisz. Nawet w tej chwili możesz wykonać test depresji Burnsa, który znajdziesz choćby w internecie. Rozwiązanie testu zajmuje jedynie parę minut, po których dowiesz się czy rzeczywiście cierpisz na depresję, a jeśli nawet, to w jakim stopniu jest poważna.

Continue reading Jak rozpoznać własne nastroje