All articles in Medycyna

Kiedy należy zrobić usg?

Wiele przyszłych mam zadaje sobie zapytanie: czy nazbyt intensywne robienie USG może być niezdrowe dla dziecka. kwestia nie jest taka jasna, bo jak przekonują niektórzy kwestia nie jest jednoznaczna. Wiadomo bowiem, że w trakcie badania są obecne fale ultradźwiękowe o niezdecydowanym, raz wyższym, raz niższym napięciu, a wszystko to zależne jest od rodzaju tego typu pomiaru. jednakże trzeba już na początku uspokoić, iż USG nie jest groźne dla zdrowia dziecka. Oto dowód.

Continue reading Kiedy należy zrobić usg?

Sprawdzona lampa do światłoterapii

Dzięki przełomowi w temacie leczenia depresji osoby cierpiące na to zaburzenie nie muszą nieustannie faszerować się lekami, by czuć się rewelacyjnie każdego dnia. Rekomendowana na rynku dzisiaj lampa do światłoterapii jest świetną alternatywą dla obecnych środków radzenia sobie z kłopotem depresji zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Dystrybutorzy specjalistycznych urządzeń do przeprowadzania światłoterapii nieustannie udoskonalają swe propozycje. Dzięki temu trafiają do coraz większej grupy potrzebujących.

Continue reading Sprawdzona lampa do światłoterapii

Butle tlenowe oraz ich użycie

Przemyślane wyposażenie każdego, kto jest uczestnikiem wycieczki w góry wysokie są na pewno butle tlenowe. Pozostałe, w szczególności ważne zabezpieczenia muszą znaleźć się w podręcznej apteczce, która zawsze będzie w zasięgu ręki podróżujących.

Continue reading Butle tlenowe oraz ich użycie

Dbajmy o swoje zęby

Mówi się, że dłonie są naszą wizytówką, lecz prawda jest taka, że ludzie w pierwszej chwili spoglądają na naszą twarz, a jeżeli akurat coś mówimy, to oczywiście zauważają nasze zęby. Jeżeli będą żółte, krzywe oraz zniszczone, to z pewnością rozmówcy pomyślą, że nie umiemy o siebie zatroszczyć się, a co się z tym łączy, może się okazać, że nie tylko będziemy mieli trudy z zawieraniem nowych przyjaźni, ale także i ze zdobyciem wymarzonej posady.

Continue reading Dbajmy o swoje zęby

Profilaktyka oraz leczenie problemów z oczami, rola systematycznych badań u dobrego lekarza.

Wzrok jest podstawowym zmysłem, jakiego używa człowiek, właśnie za pomocą oczu dochodzi do mózgu największa ilość informacji. Narządem, jaki jest odpowiedzialny za spostrzeganie są oczy, obraz przekazywany z nich zostaje przetworzony na impulsy przesyłane do mózgu. Strata wzroku jest dla wielu ludzi bardzo dużym utrudnieniem, bo będą oni się wtedy musieli nauczyć życia bez możliwości widzenia otoczenia, a nie będzie to wcale łatwe. Wzrok stracić można w wyniku różnych sytuacji.

Continue reading Profilaktyka oraz leczenie problemów z oczami, rola systematycznych badań u dobrego lekarza.