All articles in Zdrowa żywność

Marne przyrządzanie potraw na długie lata może zrazić do zdrowego odżywiania

Kiepskie przyrządzanie na długie lata uprzedziło Polaków do szpinaku. Na szczęście dzisiaj chętnie korzystamy ze wzorców włoskich i francuskich, dzięki czemu to obfite w kompozycje odżywcze roślina warzywna smakuje faktycznie świetnie. Liście tej roślinki mają właściwości antynowotworowe i chronią przed miażdżycą. Właściwości lecznicze szpinaku to zasługa beta-karotenu, witaminy C także luteiny – popularnych przeciwutleniaczy. oprócz tego szpinak obfity jest w potas, żelazo i kwas foliowy.

Continue reading Marne przyrządzanie potraw na długie lata może zrazić do zdrowego odżywiania

Jak stracić wagę zdrowo

Przeważnie jeżeli ktoś podejmuje decyzję o odchudzaniu, to na pierwszą myśl wpada mu głodówka, ponieważ uważa, że wówczas będzie miał szansę najwięcej schudnąć w niedługim okresie. Lub z drugiej strony sięga po różne diety, które mają tak nieprzyjemne składniki, iż już od samodzielnego czytania składu dań zrobi się nie dobrze, a co się z tym łączy, potem jest niesamowicie ciężko utrzymać się w takim postanowieniu.

Continue reading Jak stracić wagę zdrowo

Naturalna żywność jest z pewnością pyszna oraz pomocna

Kiedy jesteśmy w Wawie czy choćby w wielkopolskim Poznaniu, możemy tak jakby dojść do wniosku, że zdrowa żywność jest w naszym kraju wielce powszechna. Jednakże upodobanie do zdrowego odżywiania jest domeną wyłącznie mieszkańców dużych aglomeracji. No i tak naprawdę trudno powiedzieć, iż nawet w przypadku dużych miast realia są takie, że dosłownie każdy człowiek dobrze się odżywia.

Continue reading Naturalna żywność jest z pewnością pyszna oraz pomocna

Jak rozwój obecnej techniki i ludzkiej inwencji twórczej ułatwia i uprzyjemnia przygotowywanie dań

Zwykło się uważać, że kuchnia jest królestwem właścicielki domu, mimo że równie często słyszy się stwierdzenie, że to właściciele domu są najlepszymi kucharzami. Niezależnie od tego, kto w mieszkaniu warzy, pomieszczenie kuchenne trzeba wyposażyć w odpowiednie przyrządy. Z racji tego, że jedni wolą ekologiczną żywność, a drudzy tradycyjne rodzime obiady, w domowych półkach znajdują się różnego gatunku naczynia i urządzenia kuchenne.
Continue reading Jak rozwój obecnej techniki i ludzkiej inwencji twórczej ułatwia i uprzyjemnia przygotowywanie dań