All articles in Zdrowa żywność

Jak rozwój obecnej techniki i ludzkiej inwencji twórczej ułatwia i uprzyjemnia przygotowywanie dań

Zwykło się uważać, że kuchnia jest królestwem właścicielki domu, mimo że równie często słyszy się stwierdzenie, że to właściciele domu są najlepszymi kucharzami. Niezależnie od tego, kto w mieszkaniu warzy, pomieszczenie kuchenne trzeba wyposażyć w odpowiednie przyrządy. Z racji tego, że jedni wolą ekologiczną żywność, a drudzy tradycyjne rodzime obiady, w domowych półkach znajdują się różnego gatunku naczynia i urządzenia kuchenne.
Continue reading Jak rozwój obecnej techniki i ludzkiej inwencji twórczej ułatwia i uprzyjemnia przygotowywanie dań

Uważaj na zakwaszenie organizmu!

Choć cierpi na tą dolegliwość około 80 procent Europejczyków, to świadomość, iż jest to zakwaszenie organizmu umyka gdzieś naszej uwadze. A to niedobrze, bo dolegliwość ta jest niezbyt przyjemna a do tego utrudniająca życie. Powoduje podatność na infekcje, osłabienie i senność, odpowiedzialna jest za problemy z włosami i ze skórą. Warto dowiedzieć się, czym właściwie jest zakwaszenie organizmu i jak powinno się z nim walczyć.

Continue reading Uważaj na zakwaszenie organizmu!

Odchudzanie – tak łatwo powiedzieć

Gdy temperatura wzrasta to prognoza, iż pora porzucić kilka nieprzydatnych partii odzieży. Do komody chowamy kurtki, swetry, chowamy buty na zimę, a czapkę zimową zamieniamy na tą z daszkiem. Przez zimę jednakże „przybyło” nas trochę, tak, siedzenie w długotrwałe zimowe wieczory i objadanie się, zero ruchu – to czynniki, które wpływają na nowe, bezużyteczne kilogramy. A później przybywa wiosenno-letni sezon, a wielu z nas wstydzi się rozebrać… Zróbmy coś z tym!

Continue reading Odchudzanie – tak łatwo powiedzieć

Naturalna żywność jest z pewnością pyszna oraz pomocna

Kiedy jesteśmy w Wawie czy choćby w wielkopolskim Poznaniu, możemy tak jakby dojść do wniosku, że zdrowa żywność jest w naszym kraju wielce powszechna. Jednakże upodobanie do zdrowego odżywiania jest domeną wyłącznie mieszkańców dużych aglomeracji. No i tak naprawdę trudno powiedzieć, iż nawet w przypadku dużych miast realia są takie, że dosłownie każdy człowiek dobrze się odżywia.

Continue reading Naturalna żywność jest z pewnością pyszna oraz pomocna