All articles in Kosmetyczka

Rozwój rynku kosmetyków w ciągu ostatnich lat, rola niewielkich producentów na nim.

Kosmetyki to jeden z najczęściej kupowanych towarów, bardzo dobrze widać to zresztą po obrotach firm zajmujących się ich dystrybucją oraz sprzedażą. Rynek produktów kosmetycznych już teraz jest szacowany na blisko dwadzieścia miliardów złotych, a prognozy dodają kolejne parę w następnych latach.

Continue reading Rozwój rynku kosmetyków w ciągu ostatnich lat, rola niewielkich producentów na nim.

Chcesz pomalować swoje włosy? Wybierz właściwą farbę

Farbowanie włosów i zmienianie ich koloru to domena pań, jednakże w obecnych czasach również niejeden mężczyzna decyduje się na ten zabieg w salonie fryzjerskim albo we własnym domu. Niezależnie od tego czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, warto być świadomym, jak wybrać farbę, aby włosy uzyskały upragniony odcień.

Continue reading Chcesz pomalować swoje włosy? Wybierz właściwą farbę

Jak zadbać o swoje paznokcie?

Często kobiety potrafią spędzić dużo godzin na różnego rodzaju pracach mających związek z pielęgnowaniem swoich paznokci. I można powiedzieć, że to dobrze – przecież to doskonale, gdy kobieta chce o siebie dbać. Dobra, ale co w takim razie można zalecić takim paniom, które nie mają większego rozeznania w owym temacie? Co powinna zrobić taka kobieta, która akurat do tej pory w sumie nie zwracała należytej uwagi na swoje paznokcie? Cóż, na początku warto trochę napisać na temat polerowania paznokci.

Continue reading Jak zadbać o swoje paznokcie?

Jakie dermokosmetyki do różnych rodzajów cery polecasz?

Dermokosmetyki – nazwa ta powstała za sprawą połączenia dwóch pojęć: kosmetyków i farmaceutyków. Do dermokosmetyków najczęściej zalicza się kremy przeciw starzeniu, kremy nawilżające, balsamy jak i maści. Dermokosmetyki to produkty które zawierają aktywne biologicznie substancje, które mają mieć działanie podobne do tych jakie mają leki.

Continue reading Jakie dermokosmetyki do różnych rodzajów cery polecasz?

Rola kosmetyków przy poprawianiu swojej urody

Kosmetyki od dawna używane są przez kobiety, już w starożytnych czasach stosowano wyciągi roślinne albo mleko do poprawiania urody. Obecnie kosmetyczny rynek ocenia się na miliardy dolarów, cały czas wymyślane są nowości, w jaki sposób jeszcze bardziej poprawić urodę czy zredukować efekty starzenia i wpływ czynników zewnętrznych.

Continue reading Rola kosmetyków przy poprawianiu swojej urody