All articles about Jąkanie

jąkanie

Jąkanie jako niesamowicie niewygodna dolegliwość

Warszawa proponuje chętnym pacjentom rewelacyjne opcje, gdyż odróżnia się niesamowicie szeroką ofertą. Stolica ma do zaprezentowania potencjalnym pacjentom naprawdę wiele. Logopeda z Warszawy ma szczególnie sporo wolnych terminów, dlatego ochoczo przyjmie na wizytę również nowe osoby, które nie miały dotychczas jeszcze tej przyjemności. Najlepsza oferta leczenia pomogła już wielu dzieciom z problemem jąkania, więc mogą one cieszyć się perfekcyjną wymową na co dzień.

Continue reading Jąkanie jako niesamowicie niewygodna dolegliwość

Jak wyleczyć jąkanie i inne wady wymowy u pociechy?

W obecnym świecie stosunkowo często występującym zjawiskiem są różnego rodzaju wady wymowy. Z tym zjawiskiem ma się do czynienia w życiu codziennym, słychać je w radiu czy w programach telewizyjnych; wady wymowy są również stosunkowo często pojawiające się u ludzi piastujących ważne urzędy w kraju.

Continue reading Jak wyleczyć jąkanie i inne wady wymowy u pociechy?

Jakim sposobem skutecznie walczyć z jąkaniem się własnej pociechy?

Jąkanie się to schorzenie z którym oczywiście można, a nawet trzeba starać się skutecznie walczyć. W szczególności jest to odezwa do wszystkich rodziców, którzy zauważyli u własnej pociechy spore kłopoty z poprawnym wysławianiem się. Jeśli odpowiednio wcześnie rozpoczniemy walczyć, zwiększamy szanse na 100% pożegnanie się z nieustannym jąkaniem. Można zaryzykować twierdzenie, że wyłącznie w przypadku wielkich zaburzeń ciężko będzie coś sensownego zdziałać. Generalnie sytuacja jest taka, iż jąkanie jest w zupełności wyleczalne. W żadnym razie nie można założyć z góry najgorszego scenariusza!

Continue reading Jakim sposobem skutecznie walczyć z jąkaniem się własnej pociechy?

Terapia jąkania

Zaczyna się niewinnie i łatwo to przegapić: dziecko czasami przeciąga sylaby i zacina się. To mogą być objawy jednej z bardziej złożonych wad wymowy, która może odcisnąć piętno na całym życiu. Nie ma lęku na jąkanie, jednak istnieje logopedyczna terapia, która pozwala leczyć tę przypadłość.

Dlaczego się jąkam?
Niełatwo dokładnie określić, gdzie jest źródło tego problemu komunikacyjnego. Tak zwane jąkanie organiczne to bardziej skomplikowane upośledzenie fizyczne. Natomiast jąkanie czynnościowe pojawia się wywołane traumą, stresującym przeżyciem. Bywa, że dzieci mogą jąkać się się tylko w szkole – w konkretnej grupie społecznej.

Continue reading Terapia jąkania

5 metod na pozbycie się wad wymowy

Jąkanie się to takie schorzenie z którym naturalnie można, a nawet trzeba starać się efektywnie walczyć. Szczególnie jest to odezwa do rodziców, którzy dostrzegli u swojej pociechy znaczne kłopoty z poprawnym wysławianiem się. A jeżeli odpowiednio wcześnie rozpoczniemy walkę, zwiększamy szanse na 100% pożegnanie się z nieustannym jąkaniem. Można śmiało powiedzieć, że wyłącznie w przypadku ogromnych zaburzeń ciężko będzie coś skutecznego zdziałać. W zasadzie jest tak, iż jąkanie jest w zupełności wyleczalne. Nigdy nie należy założyć z góry najgorszego scenariusza!

Continue reading 5 metod na pozbycie się wad wymowy