All articles about Jąkanie

jąkanie

Wady wymowy wywołują ogromny wpływ na człowieka- zobacz, jakim sposobem temu zapobiegać

Może się wydawać, iż jeżeli ktoś od dziecka posiada problemy z wymową, to jest do niej tak przyzwyczajony, iż praktycznie nie zwraca na to uwagi. Niestety pozostali ludzie, a zwłaszcza dzieci potrafią być tu naprawdę okrutne, więc niejednokrotnie wyśmiewają nawet minimalne omyłki. To wszystko może doprowadzić do tego, iż konkretna osoba jeszcze wyraźniej pogłębia się w swojej wadzie, a co gorsze jeszcze dodatkowo zaczyna się zamykać w sobie. I chociaż niby jesteśmy tolerancyjni, to mimo wszystko wciąż zwracamy nazbyt sporą uwagę na osoby, które mają problem z jąkaniem się.

Continue reading Wady wymowy wywołują ogromny wpływ na człowieka- zobacz, jakim sposobem temu zapobiegać

Jąkanie jako niesamowicie niewygodna dolegliwość

Warszawa proponuje chętnym pacjentom rewelacyjne opcje, gdyż odróżnia się niesamowicie szeroką ofertą. Stolica ma do zaprezentowania potencjalnym pacjentom naprawdę wiele. Logopeda z Warszawy ma szczególnie sporo wolnych terminów, dlatego ochoczo przyjmie na wizytę również nowe osoby, które nie miały dotychczas jeszcze tej przyjemności. Najlepsza oferta leczenia pomogła już wielu dzieciom z problemem jąkania, więc mogą one cieszyć się perfekcyjną wymową na co dzień.

Continue reading Jąkanie jako niesamowicie niewygodna dolegliwość

Jak wyleczyć jąkanie i inne wady wymowy u pociechy?

W obecnym świecie stosunkowo często występującym zjawiskiem są różnego rodzaju wady wymowy. Z tym zjawiskiem ma się do czynienia w życiu codziennym, słychać je w radiu czy w programach telewizyjnych; wady wymowy są również stosunkowo często pojawiające się u ludzi piastujących ważne urzędy w kraju.

Continue reading Jak wyleczyć jąkanie i inne wady wymowy u pociechy?

Kłopoty z jąkaniem u dzieci

Im prędzej problem jąkania się u dzieci zostanie rozwiązany, tym lepiej. W późniejszym wieku bardzo ciężko jest skorygować ewentualne problemy z wymawianiem niektórych głosek. Najwięcej kłopotów, wedle statystyk, jak również według doświadczeń z dnia codziennego, wiąże się z głoską r. Wyćwiczenie pewnego ułożenia warg oraz języka, wydobycie określonego dźwięku i obustronna satysfakcja okupiona jest systematycznymi treningami z logopedą, które owocują w przyszłości szczególnie szybko.

Continue reading Kłopoty z jąkaniem u dzieci