All articles about Jąkanie

jąkanie

Co jest powodem jąkania się u dzieci?

Przede wszystkim to właśnie od rodzica zależy, czy dziecko będzie miało problem z jąkaniem w kolejnych latach. Różne, proponowane przez najlepszych logopedów ćwiczenia na jąkanie pozwolą w niedługim czasie znaleźć rozwiązanie kłopotliwej zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica sytuacji. Wypróbowane metody walki z niewłaściwą artykulacją trudniejszych głosek u dzieci są nierzadko stosowane, w dodatku z sukcesem. Problem jąkania u dzieci dostrzeżony wcześnie pozwala na pełne pozbycie się tej nieprzyjemnej przypadłości.

Continue reading Co jest powodem jąkania się u dzieci?

Wady wymowy wywołują ogromny wpływ na człowieka- zobacz, jakim sposobem temu zapobiegać

Może się wydawać, iż jeżeli ktoś od dziecka posiada problemy z wymową, to jest do niej tak przyzwyczajony, iż praktycznie nie zwraca na to uwagi. Niestety pozostali ludzie, a zwłaszcza dzieci potrafią być tu naprawdę okrutne, więc niejednokrotnie wyśmiewają nawet minimalne omyłki. To wszystko może doprowadzić do tego, iż konkretna osoba jeszcze wyraźniej pogłębia się w swojej wadzie, a co gorsze jeszcze dodatkowo zaczyna się zamykać w sobie. I chociaż niby jesteśmy tolerancyjni, to mimo wszystko wciąż zwracamy nazbyt sporą uwagę na osoby, które mają problem z jąkaniem się.

Continue reading Wady wymowy wywołują ogromny wpływ na człowieka- zobacz, jakim sposobem temu zapobiegać

Kłopoty z jąkaniem u dzieci

Im prędzej problem jąkania się u dzieci zostanie rozwiązany, tym lepiej. W późniejszym wieku bardzo ciężko jest skorygować ewentualne problemy z wymawianiem niektórych głosek. Najwięcej kłopotów, wedle statystyk, jak również według doświadczeń z dnia codziennego, wiąże się z głoską r. Wyćwiczenie pewnego ułożenia warg oraz języka, wydobycie określonego dźwięku i obustronna satysfakcja okupiona jest systematycznymi treningami z logopedą, które owocują w przyszłości szczególnie szybko.

Continue reading Kłopoty z jąkaniem u dzieci

Jakim sposobem skutecznie walczyć z jąkaniem się własnej pociechy?

Jąkanie się to schorzenie z którym oczywiście można, a nawet trzeba starać się skutecznie walczyć. W szczególności jest to odezwa do wszystkich rodziców, którzy zauważyli u własnej pociechy spore kłopoty z poprawnym wysławianiem się. Jeśli odpowiednio wcześnie rozpoczniemy walczyć, zwiększamy szanse na 100% pożegnanie się z nieustannym jąkaniem. Można zaryzykować twierdzenie, że wyłącznie w przypadku wielkich zaburzeń ciężko będzie coś sensownego zdziałać. Generalnie sytuacja jest taka, iż jąkanie jest w zupełności wyleczalne. W żadnym razie nie można założyć z góry najgorszego scenariusza!

Continue reading Jakim sposobem skutecznie walczyć z jąkaniem się własnej pociechy?