All articles about Hormony

hormony

Co powinno się wiedzieć o chorobach tarczycy?

Schorzenia tarczycy zaburzają pracę całego organizmu, skutkiem tego nierzadko pojawiają się trudności w prędkim postawieniu poprawnej diagnozy. Nadczynność, niedoczynność, wole, guzki czy nowotwory tarczycy to jednostki chorobowe, którymi zajmuje się endokrynologia.

Jakim sposobem endokrynolog rozpoznaje choroby tarczycy? Co wskazywać może na to, że tarczyca nie funkcjonuje prawidłowo? Jakie role spełnia tarczyca i dlaczego jest tak istotna dla naszego zdrowia?

Continue reading Co powinno się wiedzieć o chorobach tarczycy?

Jakie produkty zakupimy w sklepach ze zdrową żywnością?

Sklepy ze zdrową żywnością mnożą się w ostatnim czasie niczym grzyby po deszczu. Może łącznie z trendem na czynne formy odpoczynku sprawią, że kolejki do doktorów nareszcie ulegną skróceniu? Oby . Punkty te proponują przede wszystkim wszelkiego typu żywność ekologiczną, począwszy od nieprzetworzonych jarzyn jak też innych pokłosi rolniczych które posiadają właściwe certyfikaty i europejskie logo (tak zwany euroliść).

Continue reading Jakie produkty zakupimy w sklepach ze zdrową żywnością?

Lęk, przygnębienie – stan depresyjny czy melancholia?

Kiedy chmury pojawiają się na niebie, a dni stają się coraz krótsze, wielu z nas spostrzega, że coraz mniej rzeczy sprawia im przyjemność. Są obojętni na wszystko, melancholia i pesymizm coraz bardziej przeszkadzają im w codziennym funkcjonowaniu. Wreszcie nie mają sił by wstać z łóżka w ciemny i zimny poranek. Depresja jest istotnym problemem, który przejawia się przede wszystkim zauważalnym oraz trwałym pogorszeniem nastroju.

Continue reading Lęk, przygnębienie – stan depresyjny czy melancholia?

Na różne bóle i niedogodności najlepszy jest masaż. Czy wiesz, jak wiele jest sposobów, by wykonać dobry masaż?

Pomyśl o sobie, przystańnaniedługo, żeby się rozluźnić Wykonaj kilka ćwiczeń, ale nie przesadź, bo możesz złapać uraz lub nabawić się przykrych zakwasów. No właśnie… Jak się do tego przygotować? Jak poczuć się lepiej, nie mieć zakwasów, niespocić się zanadto, ale być w pełni i chętnym do nowych, życiowych wyzwań. Odpowiedzią jest zawodowy masaż.

Continue reading Na różne bóle i niedogodności najlepszy jest masaż. Czy wiesz, jak wiele jest sposobów, by wykonać dobry masaż?

Jak to jest z tą dietą? Co zrobić, kiedy pojawi się kryzys? Jakie są na to sposoby? Z jakich metod warto w takiej sytuacji skorzystać?

Prawdopodobnie już tego mogłeś doświadczyć, że pojawił się w twoim odchudzaniu posępny zastój. To raczej doświadczenie każdego, kto podejmuje się próby pozbycia się kilku kilogramów. Są szczęśliwie sposoby na te problemy, możemy wrócić na konkretny tor i skuteczne odchudzanie.

Continue reading Jak to jest z tą dietą? Co zrobić, kiedy pojawi się kryzys? Jakie są na to sposoby? Z jakich metod warto w takiej sytuacji skorzystać?