All articles about Góry

góry

Rewelacyjny plan na spokojne wczasy dla osób, które marzą o ucieczce od życia codziennego

Jeżeli myślisz o odprężającym wyjeździe na wczasy, który sprawi, że zapomnisz o codzienności to pojedź w Bieszczady. Spędzisz tam niezapomniany czas na łonie natury oglądając piękne widoki.

Continue reading Rewelacyjny plan na spokojne wczasy dla osób, które marzą o ucieczce od życia codziennego

Na czym polegają zielone szkoły w górach?

Bardzo atrakcyjne ostatnio są tzw. zielone szkoły dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Organizuje się je na ogół w nadzwyczaj urokliwych miejscowościach. Są to popularne uzdrowiska nad morzem, ośrodki wypoczynkowe w górskich miejscowościach, ale również mniej znane, acz podobnie interesujące miejsca. Dzieci w sposób aktywny odpoczywają na łonie natury, w pobliżu drzew, również nad wodą. Nierzadko wyjazd w ramach zielonej szkoły jest wyłączną możliwością wypoczynku dla ucznia poza jego miejscowością.

Continue reading Na czym polegają zielone szkoły w górach?

Ośrodek wypoczynkowy Bieszczady

Bieszczady to coś znacznie więcej aniżeli niewielki skrawek Karpat Wschodnich w Polsce. Warto więc poddając się urokowi tych magicznych gór wolności wybrać się w Bieszczady. Fenomenem Bieszczadów są połoniny, inaczej łąki usytuowane wyżej górnej granicy drzew, na wielkości ok. 1100 m. Rośnie na niej niezwykle gęsta flora zbliżona w charakterze do alpejskiej. Przepiękne bieszczadzkie widoki, zachwycająca natura, kryniczne górskie powietrze, dodatkowo cisza i równowaga z dala od miejskiego zgiełku gwarantują optymalny wypoczynek i chwile zapomnienia w rajskim otoczeniu nieskalanej bieszczadzkiej natury.

Continue reading Ośrodek wypoczynkowy Bieszczady

Kolejny weekend, kolejny kłopot, czyli palcem po mapie w szukaniu nieodkrytych miejsc i zachwycających atrakcji.

Nadchodzi weekend i nie masz pojęcia co z nim zrobić. Przejrzałeś już miejskie atrakcje na ten miesiąc i nie pałasz ekscytacją. Być może następne dwa dni na kanapie przed telewizorem bądź z książką? Niekoniecznie. W Polsce jest dużo fascynujących miejsc, których przypuszczalnie jeszcze nie odnalazłeś.

Continue reading Kolejny weekend, kolejny kłopot, czyli palcem po mapie w szukaniu nieodkrytych miejsc i zachwycających atrakcji.