All articles about Endokrynolog

endokrynolog

Kim jest endokrynolog i jak na przykład można szybko odszukać dobrego endokrynologa w Sopocie?

Endokrynolog jest to doktor, jaki zajmuje się rozmaitymi zaburzeniami hormonalnymi i nieprawidłowym działaniem gruczołów. Endokrynologia więc jest dyscypliną medycyny, która zajmuje się chorobami i zaburzeniami gruczołów. Okazuje się, że współcześnie bardzo dużo osób cierpi na rozmaite zaburzenia hormonalne. Tego typu choroby mogą mieć rozmaite przyczyny, w zależności od schorzenia rekomendowane jest także poprawne leczenie.

Continue reading Kim jest endokrynolog i jak na przykład można szybko odszukać dobrego endokrynologa w Sopocie?

Niektóre choroby są bardzo dobrze ukryte

Są takie choroby oraz schorzenia, które możemy poznać od razu. Zaczęło nam lecieć z nosa, albo pobolewa nas głowa i już posiadamy własne domysły, które zazwyczaj okazują się bardzo prawdziwe. Jednak są także takie choroby, które ukrywają się w naszym ciele przez wiele lat i wyłącznie eksperckie badania, jak i wizyta u eksperta może nam dopomóc w ich wykryciu.

Continue reading Niektóre choroby są bardzo dobrze ukryte

Rozwój endokrynologii w kraju

Dzięki niesamowitemu rozwojowi dziedziny medycyny, takiej jak endokrynologia, lekarz tej specjalizacji, a więc endokrynolog może pomóc w określeniu problemu. Wyprzedzone szeregiem badań konsultacje u eksperta ułatwią ustalenie tego, jakie kolejne kroki będą przez nas podjęte. Lekarz zajmuje się od początku swej pracy chorobami tarczycy, przytarczyc, a także kory oraz rdzenia nadnerczy. W zakres jego wiedzy i obowiązków wchodzi szczególnie diagnozowanie problemów z hormonami.

Continue reading Rozwój endokrynologii w kraju