All articles about Dzieci

dzieci

Specjalista od chorób dziecięcych

Mimo że jest lekarzem ekspertem, wybierając się do niego z dzieckiem, nie ma potrzeby skierowania od medyka podstawowego kontaktu, bowiem w przypadku osób małoletnich to najczęściej naturalnie pediatra pełni taką posadę. Pediatra to lekarz ze specjalnością w obszarze pediatrii, nauki o chorobach występujących pośród dzieci i sposobach ich leczenia. W ramach dalszego rozwoju zawodowego lekarza pediatry, dostępne są podspecjalizacje lub specjalności gruntowne.

Continue reading Specjalista od chorób dziecięcych

Pożyteczne pieluszki wielorazowe i nowatorskie majteczki treningowe dla dzieci

Pośród wyprawki dla malucha naturalnie powinny znaleźć się pieluszki oraz majtki treningowe dla dzieci. Obecnie na rynku mamy do wyboru pieluszki jednorazowe bądź też wielorazowe. Bez wątpienia i jedne i drugie mają swoje wartości, niemniej wiele rodziców decyduje się obecnie na pieluszki wielorazowe. Dlaczego?

Continue reading Pożyteczne pieluszki wielorazowe i nowatorskie majteczki treningowe dla dzieci

Na czym polegają zielone szkoły w górach?

Bardzo atrakcyjne ostatnio są tzw. zielone szkoły dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Organizuje się je na ogół w nadzwyczaj urokliwych miejscowościach. Są to popularne uzdrowiska nad morzem, ośrodki wypoczynkowe w górskich miejscowościach, ale również mniej znane, acz podobnie interesujące miejsca. Dzieci w sposób aktywny odpoczywają na łonie natury, w pobliżu drzew, również nad wodą. Nierzadko wyjazd w ramach zielonej szkoły jest wyłączną możliwością wypoczynku dla ucznia poza jego miejscowością.

Continue reading Na czym polegają zielone szkoły w górach?

Naturalna żywność jest z pewnością pyszna oraz pomocna

Kiedy jesteśmy w Wawie czy choćby w wielkopolskim Poznaniu, możemy tak jakby dojść do wniosku, że zdrowa żywność jest w naszym kraju wielce powszechna. Jednakże upodobanie do zdrowego odżywiania jest domeną wyłącznie mieszkańców dużych aglomeracji. No i tak naprawdę trudno powiedzieć, iż nawet w przypadku dużych miast realia są takie, że dosłownie każdy człowiek dobrze się odżywia.

Continue reading Naturalna żywność jest z pewnością pyszna oraz pomocna