All articles about Dziąsła

dziąsła

Walczymy z kamieniem nazębnym…

O konieczności regularnego usuwania kamienia nazębnego mówi się dużo. Dlaczego jest to tak kluczowa sprawa? Bo kamień nazębny może stać się przyczyną wielu groźnych zagrożeń z jamą ustną (np. próchnica). Kamień nazębny, który niewzruszenie trzyma się przy brzegu dziąseł, musi zostać możliwie jak najprędzej usunięty.

Continue reading Walczymy z kamieniem nazębnym…

Profesjonalny stomatolog wspiera w bardzo dobrym dbaniu o stan zębów

Profesjonalny stomatolog, to obecnie osoba szczególnie wyszukiwania przez sporą ilość ludzi, jacy borykają się z różnorodnymi chorobami zębów. Takich specjalistów wbrew przypuszczeniom nie jest dużo, dlatego dobrzy fachowcy w dziedzinie stomatologii, są znacznie częściej odwiedzani przez rzeszę pacjentów, którzy pragną z pomocą takiego specjalisty wyleczyć zęby, żeby ich stan był dobry i również aby prezentowały się one atrakcyjnie.

Continue reading Profesjonalny stomatolog wspiera w bardzo dobrym dbaniu o stan zębów

Cudowny uśmiech to ozdoba człowieka

Każdy marzy aby sprawiać jak najlepsze wrażenie na innych, marzymy by nas kochali, żeby chcieli spędzać czas w naszym pobliżu. Chodzimy na fitness, stosujemy różne diety, staramy się jak najwspanialej i jak najmodniej ubierać. Jednak naprawdę sporo z nas zapomina o tym, że bardzo ważną rolę tutaj ma także nasz uśmiech, a żeby był on na pewno olśniewający, to powinien być przede wszystkim śnieżnobiały i równy.

Continue reading Cudowny uśmiech to ozdoba człowieka

Jakiego rodzaju predyspozycje powinien posiadać kompetentny protetyk i z kim musi współpracować?

Większość społeczeństwa posiada większe albo mniejsze problemy z własnym uzębieniem. Ponadto istnieją sytuacje, gdy krótka wizyta u stomatologa nie da oczekiwanych efektów.

Continue reading Jakiego rodzaju predyspozycje powinien posiadać kompetentny protetyk i z kim musi współpracować?

Wszystko do dbania o zęby

Większa część ludzi właściwie dba o higienę jamy ustnej, a mimo to pojawiają się różnego typu problemy, z którymi nie potrafimy samodzielnie sobie poradzić. Nie pomagają nam wtedy żadne pasty i sama wizyta u dentysty w takim wypadku też nie pomoże. Ale to jedynie lekarz będzie w stanie nam polecić na przykład irygatory waterpik, które przez nowoczesnemu podejściu do problemów związanych z dziąsłami mogą w krótkim czasie pomóc nam zmniejszyć problem lub całkowicie się go pozbyć.

Continue reading Wszystko do dbania o zęby