All articles about Dieta

dieta

Uważaj na zakwaszenie organizmu!

Choć cierpi na tą dolegliwość około 80 procent Europejczyków, to świadomość, iż jest to zakwaszenie organizmu umyka gdzieś naszej uwadze. A to niedobrze, bo dolegliwość ta jest niezbyt przyjemna a do tego utrudniająca życie. Powoduje podatność na infekcje, osłabienie i senność, odpowiedzialna jest za problemy z włosami i ze skórą. Warto dowiedzieć się, czym właściwie jest zakwaszenie organizmu i jak powinno się z nim walczyć.

Continue reading Uważaj na zakwaszenie organizmu!

Naturalna żywność – warto po nią sięgnąć, żeby być dobrze się czuć

Złośliwi rzekną, że dzisiaj zbyt dużo się mówi o ekologii – w sumie wiele w tym wszystkim prawdy. Jednakże jeśli w grę wchodzi sama żywność ekologiczna, ciężko jednoznacznie powiedzieć, iż w samej Polsce mówi się wystarczająco wiele na wszystkie zagadnienia związane z jedzeniem ekologicznym. To poważny błąd, który w sumie kosztuje nas sporo żyć oraz miliardy złotówek!

Continue reading Naturalna żywność – warto po nią sięgnąć, żeby być dobrze się czuć

Zadbaj o swoje serce

Serce posiadamy tylko jedno. chociaż podatne na życiowe bolączki, do jakich zaliczyć można schorzenia, jak i zawody uczuciowe, pulsuje w najlepsze i nie planuje przystopować. Co jednak, kiedy co nieco zaczyna się dziać, coś co nas martwi, coś niepokojącego, zagrażającemu naszemu poczuciu bezpieczeństwa? początkowo zastosowujemy własne znane metody: herbata ziołowa na uspokojenie, ciut ruchu, gdy to nie pomaga z przestrachem łapiemy się za serce i idziemy do doktora – kardiologa.

Continue reading Zadbaj o swoje serce

Zdrowa dieta – na czym się opiera się

Osoby, które mają zbyt dużo uciążliwych kilogramów bardzo często szukają odpowiedzi na to, jak powinna wyglądać zdrowa dieta w pełni przyjazna, która pozwoli schudnąć a ponadto doprowadzić organizm do dobrej formy. Przyjazna dieta to dieta, która nie zawiera zbyt dużej ilości tłuszczu jak również węglowodanów, których organizm nie umie dobrze wykorzystać. Jeżeli tychże składników będzie za dużo, należy zdawać sobie sprawę z tego, że będzie to oznaczało zwiększenie objętości w miejscach, w których nie powinno to mieć miejsca.

Continue reading Zdrowa dieta – na czym się opiera się

Sterydy mogą zdziałać również dużo korzyści

Często możemy spotkać się z ostrym stwierdzeniem, iż substancje odżywcze, które stosowane są przez kulturystów, jak i także czasami przez osoby chodzące na siłownię są złe oraz że powodują więcej złego niż dobrego, a co się z tym łączy, warto je usunąć ze sprzedaży. Prawda jednak jest taka, że one, tak jak wszystko inne, posiadają swoje właściwe i negatywne strony, a tylko od nas będzie zależało, w jaki sposób będą działały na nasz organizm.

Continue reading Sterydy mogą zdziałać również dużo korzyści