All articles about Depresja

depresja

Doświadczone leczenie psychologiczne we Wrocławiu – poradnie, w których odszukamy pomoc

Na obecną chwilę na człowieka oddziałuje gro czynników, które mocno wpływają na jego psychikę. Tempo codzienności, ochota zdobycia sukcesu, trudna praca to wyłącznie niektóre aspekty niezmiernie męczące pokaźną część osób.

Continue reading Doświadczone leczenie psychologiczne we Wrocławiu – poradnie, w których odszukamy pomoc

efektywne zapobieganie depresji jesiennej

Kiedy dopada nas jesienna chandra, najchętniej siadamy przed telewizorem, omotani kocem i pokrzepiamy się tabliczką czekolady. Gdy na dworze robi się ponuro, nie chce się nam wychodzić z gniazdka, na szczęście są wypróbowane rozwiązania na poprawienie sobie marnego nastroju. Nie czekajmy kiedy właśnie nas pochwyci depresja jesienna, postarajmy się ją tłumić. Sporo zależy od nas samych. W wolnej chwili poczytajmy pismo o podróżach, obserwujmy fotki osobliwych wybrzeży, to na pewno polepszy nam humor i odpędzi jesienną depresję.

Continue reading efektywne zapobieganie depresji jesiennej

Trudne zaburzenie psychiczne – depresja zimowa oraz depresja jesienna

Psychologowie oraz zaciekawieni tematyką ludzkiej psychiki eksperci od lat zastanawiają się, jakie możliwości leczenia tej choroby są najefektywniejsze. Rozważaną przez nich kwestią jest też to, jak zniwelować niekorzystne dla zdrowia psychicznego skutki. Leczenie światłem, zwane również światłolecznictwem albo helioterapią opiera się na podejmowaniu różnych działań, które mają na celu pomoc pacjentom podczas leczenia z chorób głównie o podłożu psychicznym.

Continue reading Trudne zaburzenie psychiczne – depresja zimowa oraz depresja jesienna

Leczenie światłem jest skuteczne.

Wbrew powszechnej opinii nie tylko tradycyjne formy leczenia w formie środków są w stanie nam pomóc wyleczyć się z wielu chorób. Jest wiele sposobów na to, aby dojść do dobrej formy. Jednym z nich jest na przykład terapia światłem. Mało z nas ma świadomość tego, że światło w bardzo wielu sytuacjach ma na nas doskonały wpływ. Jego właściwości były znane już starożytnym lekarzom w Egipcie. Najnowsze badania, które przeprowadzane były w czasach nowożytności jednoznacznie potwierdziły to, że światło słoneczne ma własności lecznicze, które zdecydowanie warto wykorzystywać w medycynie. Właśnie dlatego też możemy dziś mówić o pełnej wiarygodności świałoterapii, która przez kilka stuleci była bagatelizowana.

Continue reading Leczenie światłem jest skuteczne.