All articles about Człowiek

człowiek

To schorzenie może ci zagrażać! Jak poznać oznaki boreliozy?

Sprawdź, jakim sposobem można się zarazić chorobą a także jakie objawy zaświadczają o jej rozwoju. Dowiedz się, jak nie pominąć pierwszych oznak boreliozy. Choć ich rozmiar zdecydowanie nie zapowiada wagi problemu, kleszcze mogą przenosić boreliozę – zakaźną i ogromnie groźną chorobę, wywołaną poprzez bakterie przynależące do rodziny krętków.

Continue reading To schorzenie może ci zagrażać! Jak poznać oznaki boreliozy?

Doświadczone leczenie psychologiczne we Wrocławiu – poradnie, w których odszukamy pomoc

Na obecną chwilę na człowieka oddziałuje gro czynników, które mocno wpływają na jego psychikę. Tempo codzienności, ochota zdobycia sukcesu, trudna praca to wyłącznie niektóre aspekty niezmiernie męczące pokaźną część osób.

Continue reading Doświadczone leczenie psychologiczne we Wrocławiu – poradnie, w których odszukamy pomoc

Dbajmy w każdym przypadku o swoje zdrowie!

Mieszkańcy Polski, szczególnie mowa w tym momencie o mężczyznach, generalnie nie należą do tych osób, które bardzo dobrze potrafią zadbać o własne zdrowie. Zresztą dosyć często realia są takie, że nawet bardzo oczytany Polak, w zupełności deprecjonuje konieczność zadbania o stan własnego zdrowia. A potem są bardzo duże kłopoty, no bo w końcu wszelkie zaległości po pewnym okresie czasu zostaną dostrzeżone.

Continue reading Dbajmy w każdym przypadku o swoje zdrowie!

Czy kawa arabica jest inna od innych rodzajów kaw

Dla wielu dzień bez kawy jest dniem straconym. Jednak wszyscy doskonale wiedzą, że kawa z automatu nie może się równać kawie parzonej w domulub w kawiarni. Jeżeli dobrze podejdziemy do zrobienia kawy, to ta na pewno uraczy nasze podniebienie fenomenalnym smakiem i fenomenalnym zapachem, a do tego pobudzi lub jeżeli chcemy uspokoi! Kawa może wiele, ale nie wiemy o wszystkim.

Continue reading Czy kawa arabica jest inna od innych rodzajów kaw

Zakres pracy lekarza sportowego

Zajmowanie się sportem nigdy nie było tak proste, jak teraz, przy ogromnych możliwościach w wybraniu miejsca i ekwipunku. Współczesność to rozkwit nie wyłącznie futbolu oraz siatkówki, ale też skoków narciarskich, surfingu, skoków na bungee jak również przeróżnego typu sportów ekstremalnych. Podczas uprawiania każdego sportu jest wysoce ważne, aby co pewien okres posiadać wymagające badania, jakie prowadzi lekarz sportowy. Podstawą jest morfologia, EKG , a także badanie moczu; ponadto jest obecna możliwości dokładniejszych badań, takich jak przykładowo badanie ortopedyczne lub okulistyczne, neurologiczne bądź u laryngologa.

Continue reading Zakres pracy lekarza sportowego