All articles about Ciśnienie

ciśnienie

To są całkowicie bezpieczne środki

Od czasu do czasu mamy szanse się zetknąć z stwierdzeniem, iż takie ciągłe zażywanie różnorakich suplementów diety, że ich wymieszanie, ma szanse doprowadzić do tego, iż zamiast opierać własny organizm oraz umacniać swoje zdrowie, to sobie szkodzimy. Jednak należy wydawać sobie sprawę z tego, że takie stwierdzenia są zupełnie niedorzeczne oraz bez wątpienia nie należy sobie tym zawracać myśli, szczególnie kiedy naprawdę leży nam na sercu nasze zdrowie.

Continue reading To są całkowicie bezpieczne środki

Pierwsza pomoc czyli pierwsza faza ratowania życia

Narzędzia ratunkowe – deska ortopedyczna, butle tlenowe oraz ciśnieniomierz nadgarstkowy. Wybierając się w dalekie, wysokogórskie podróże nie wolno zapominać o sprzęcie takim, jakim są butle tlenowe. W krytycznych chwilach, kiedy warunki pogodowe oraz wysokościowe w żadnym wypadku nie sprzyjają wdychaniu tlenu, butle tlenowe umożliwią swobodne oddychanie.

Continue reading Pierwsza pomoc czyli pierwsza faza ratowania życia

Profesjonalny sprzęt medyczny

Dyskutujemy bardzo często, czemu usługi medyczne są tak kosztowne. Kiedy podejmujemy decyzję o wykupieniu prywatnego ubezpieczenia medycznego musimy liczyć się z kosztem w okolicach dwóch tysięcy złotych. Mniej więcej na takim pułapie kształtują się roczne opłaty za opiekę medyczną w prywatnej| placówce. Z pewnością część z wpłaconych pieniędzy wydawana jest na zakup sprzętu medycznego, jak np. lusterka laryngologiczne, który jest po prostu drogi, a przy tym niezbędny do funkcjonowania gabinetów.

Continue reading Profesjonalny sprzęt medyczny

Odchudzanie – tak łatwo powiedzieć

Gdy temperatura wzrasta to prognoza, iż pora porzucić kilka nieprzydatnych partii odzieży. Do komody chowamy kurtki, swetry, chowamy buty na zimę, a czapkę zimową zamieniamy na tą z daszkiem. Przez zimę jednakże „przybyło” nas trochę, tak, siedzenie w długotrwałe zimowe wieczory i objadanie się, zero ruchu – to czynniki, które wpływają na nowe, bezużyteczne kilogramy. A później przybywa wiosenno-letni sezon, a wielu z nas wstydzi się rozebrać… Zróbmy coś z tym!

Continue reading Odchudzanie – tak łatwo powiedzieć

Ciśnieniomierz naramienny pozwoli nam badać regularnie nasze ciśnienie

Gdy stan naszego chorego się nie poprawia, lecz równocześnie nie zagraża już jego życiu, to nierzadko możemy go zabrać do mieszkania, obiecując, że przygotujemy dla niego dobre pomieszczenie, z wszystkimi niezbędnymi rzeczami. Na szczęście istnieją odpowiednie miejsca, w których możemy za nieduże pieniądze wypożyczyć butle tlenowe, albo specjalne łóżka przeciwodleżynowe.

Continue reading Ciśnieniomierz naramienny pozwoli nam badać regularnie nasze ciśnienie