All articles about Chory

chory

Drogi na poradzenie sobie z obawami

Pomoc psychologiczna odnajduje zastosowanie w przypadkach, jak człowiek napotyka nieprzezwyciężalne kłopoty w realizacji swojego życia, powiązane z przeżywaniem przesadnego lęku, czy też odmiennych trudnych do przejrzenia emocji.Kłopoty owego rodzaju mogą kojarzyć się w problemami w nawiązywaniu związków, podtrzymywaniu ich, niedostatkiem wyczucia osobistych praw i suwerenności.

Continue reading Drogi na poradzenie sobie z obawami

Nieco odnośnie życzliwości rodaków

Spacerując po moim mieście lub odpoczywając w okresie lata nad jeziorem, morzem bądź w górach spotykamy bardzo wielu ludzi. Często są to przyjemne spotkania. Ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy grzeczni. Może nie uśmiechamy się jak Amerykanie, ani nie jesteśmy tak uczuciowi jak Włosi jednak w sposób dyskretny dopomagamy i z reguły nie żądamy zachwytu.

Continue reading Nieco odnośnie życzliwości rodaków

Usuwanie katarakty w czeskich klinikach jako doskonała alternatywa dla polskich chorych.

Okazuje się, iż leczenie zaćmy w znajdujących się na terenie Czech ośrodkach zdrowia to idealna alternatywa dla polskich chorych. Nie będą oni bowiem tam czekać w długich kolejkach, tylko zabiegi przeprowadzane są praktycznie „od ręki”. W kraju na zabieg tego typu czeka prawie pół miliona chorych, a razem z uprawomocnieniem Dyrektywy Transgranicznej Polacy mogą decydować się na to, aby zabieg wykonać w Czechach.

Continue reading Usuwanie katarakty w czeskich klinikach jako doskonała alternatywa dla polskich chorych.

Jak dać sobie radę, gdy musimy zaopiekować się bliską osobą? Czy niezbędne akcesoria są refundowane?

Troska o osobę niepełnosprawną nie jest zagadnieniem łatwym i przyjemnym. Jeżeli musimy zaopiekować się osobą, która nie jest w stanie tego uczynić sama, musisz uzbroić się w wytrwałość, empatię i siłę.

Continue reading Jak dać sobie radę, gdy musimy zaopiekować się bliską osobą? Czy niezbędne akcesoria są refundowane?