All articles about Biura podróży

Biura podróży

Polecane propozycje na wakacyjne wojaże

Wreszcie przyszło lato. Zima w tym roku wyjątkowo dawała nam popalić. Stąd też długie i pogodne dni są dla nas wybawieniem. Wspaniała pogoda, jaka jest za oknem, niezwykle nas rozprasza. Nie potrafimy skupić się na naszych codziennych sprawach. Poszukujemy każdej wymówki, aby choć na chwilę odciąć się od zajęć i pomarzyć o zbliżającym się wielkim krokami wakacyjnym wyjeździe. Wielu z nas z pewnością już kupiło w jednym z biur podróży rodzinne wczasy w jakimś przepięknym kraju za granicą. Jeśli my jeszcze się za to nie zabraliśmy ,to czas najwyższy, aby to zrobić. W innym wypadku może dla nas braknąć miejsc.

Continue reading Polecane propozycje na wakacyjne wojaże

Szwajcaria Kaszubska – bliżej natury

Dużo osób zastanawia się, jakie miejsce byłoby najkorzysniejsze weekendowe spotkania z naturą. Najciekawsze miejsca wypoczynkowe w kraju są zasobne w ciekawe krajobrazy, świeżutkie powietrze, zajmujące okazy fauny i flory, oraz mają rozwiniętą bazę turystyczną. Wszystkie te warunki bardzo dobrze spełnia Szwajcaria Kaszubska. Ta nazwa w pełni odzwierciedla powab owego urokliwego miejsca na Pojezierzu Wschodniopomorskim. Tam możliwe są długie wędrówki, wycieczki rowerowe, wypoczynek nad jeziorem oraz świeże produkty prosto od rolników.

Continue reading Szwajcaria Kaszubska – bliżej natury

Zagraniczne wczasy

Obecnie na terenie kraju rosnącym powodzeniem cieszą się urlopowe wyjazdy poza granice kraju. Dawniej tego rodzaju wakacje były pewnego rodzaju znakiem wysokiej pozycji, obecnie z wolna stają się codziennością wielu osób. Jedną z najważniejszych przyczyn tej sytuacji było pojawienie się i popularność tanich linii lotniczych. W ten sposób latanie dla przeciętnego obywatela nie było już czymś abstrakcyjnym, lecz czymś, na co był w stanie sobie pozwolić. Takie loty aktualnie są zresztą bardzo popularnechętnie wybierane, również w Polsce. Polacy latają często do pracy do takich krajów jak Irlandia czy Wielka Brytania, ale także na wakacyjne wyjazdy. Chętnie stosowaną formą przemieszczania się są również autokary, choć należy powiedzieć, że jest to metoda dużo mniej komfortowa od lotu samolotem ze względu na dłuższy czas podróży i zazwyczaj mniej komfortowe wnętrze pojazdu.

Continue reading Zagraniczne wczasy

Europa także ma ciekawe propozycje wakacyjnych destynacji

Pragniemy zwiedzić inne państwa, lecz równocześnie nie chcemy wyjeżdżać z Europy, bo boimy się, że wtenczas będzie nazbyt daleko, albo zwyczajnie obawiamy się, iż będzie to dla nas nazbyt wielki skok kulturowy? Na szczęście jak się okazuje, też na Starym Kontynencie mamy szanse zwiedzić dużo ciekawych rzeczy, gdzie na pewno wspaniale odpoczniemy, a co równocześnie nie zrujnuje nam naszego portfela.

Continue reading Europa także ma ciekawe propozycje wakacyjnych destynacji