All articles about Basen

basen

Hotel spa polanica – miejsce, które trzeba znać. Miejsce, gdzie się wraca. Miejsce, które się pamięta.

Najdoskonalszym sposobem na odcięcie się od miejskiego ruchu i codziennego pędu za kapitałem jest wybranie się w przytulne i przyjemne miejsce, które da totalne oderwanie się od codzienności, zwykle szarej i nierzadko smutnej. Takimi wartościami da się zdefiniować hotel spa polanica, który prócz tego, że jest hotelem, jest także własnie takim specyficznym miejscem, w którym człowiek potrafi oderwać się od codzienności.

Continue reading Hotel spa polanica – miejsce, które trzeba znać. Miejsce, gdzie się wraca. Miejsce, które się pamięta.

Bolesławiec zaprasza

Wrocław to małe miasto, ulokowane w płd części województwa łódzkiego. Ta miejscowość nie jest znana raczej z atrakcji dla gości. Warto jednak obejrzeć np. stary dwór Olszewskich, postawiony trzysta lat temu oraz obejrzeć parę interesujących budowli sakralnych. Jednakże prawdziwa moc Wrocławia wyraża się w niedalekim zagłębiu.

Continue reading Bolesławiec zaprasza

Na problemy z kręgosłupem

Choroby związane z kręgosłupem? Tak naprawdę są dzisiaj tak jakby mega plagą! Pewnie głównie dlatego, że nawet genialne krzesło, a może raczej fotel, nie spowoduje, iż taki człowiek, który w zupełności nie umie dbać o własny kręgosłup, na własne nieszczęście po niedługim odstępie czasu zauważymy, że nieustannie „nawala mu” właśnie kręgosłup. Nigdy nie powinniśmy deprecjonować jego ogromnego znaczenia, ponieważ chociaż nie doceniamy owej części ciała, bez wątpienia jest potrzebna do prawidłowego życia!

Continue reading Na problemy z kręgosłupem

Wielorazowe kontra tzw. pampersy, czyli parę słów o pieluchowaniu

Wybór pieluszek to zagadka dla każdego świeżo upieczonego rodzica. Tymczasem w sklepach znajdziemy wiele rodzajów pieluch, z których każda mama wybierze najlepszy model dla jej pociechy. Między nimi zobaczymy zarówno te, które były używane od dawien dawna, (czyli flanelowe, frotowe), alternatywę dla popularnych jednorazówek: pieluszki EKO jednorazowe – nieuczulające, ulegające biodegradacji pieluchy ekologiczne oraz takie, które są w całości przeznaczone do prania.

Continue reading Wielorazowe kontra tzw. pampersy, czyli parę słów o pieluchowaniu

Pomoc specjalisty pomocą w ciężkiej sytuacji

W życiu człowieka niekiedy bywają takie momenty, kiedy potrzebna jest pomoc psychologa. Chodzi o rozmaite sytuacje, które bywają dla człowieka tak trudne, że nie może on zwalczyć uch sam. Najlepszym przykładem może by chyba coraz bardziej powszechna w dzisiejszych czasach depresja. Jeszcze jakiś czas temu nie uważana wcale za chorobę, w dzisiejszych czasach potrafi przybierać coraz bardziej niebezpieczne kształty. Choroba ta sama z siebie nie jest w stanie doprowadzić do zgonu, ale pogarszający się stan człowieka niekiedy prowadzi go ku myślom samobójczym. Z tego powodu tak znaczące jest, aby na czas rozpoznać objawy i wdrożyć terapię. Eliminowaniem objawów depresyjnych, jak i leczeniem wielu innych chorób zajmują się psychologowie i psychoterapeuci. Różnica pomiędzy nimi opiera się na tym, że psycholog zajmuje się najczęściej rozmową z daną osobą, ewentualnie badaniem za pomocą rozmaitych testów, natomiast| psychoterapeuta ma uprawnienia do prowadzenia potrzebnej terapii. W przypadkach wyjątkowo ciężkich pacjent może być również skierowany do psychiatry, który może wdrożyć leczenie farmakologiczne.

Continue reading Pomoc specjalisty pomocą w ciężkiej sytuacji