All articles about Badania

badania

Co powinno się wiedzieć o chorobach tarczycy?

Schorzenia tarczycy zaburzają pracę całego organizmu, skutkiem tego nierzadko pojawiają się trudności w prędkim postawieniu poprawnej diagnozy. Nadczynność, niedoczynność, wole, guzki czy nowotwory tarczycy to jednostki chorobowe, którymi zajmuje się endokrynologia.

Jakim sposobem endokrynolog rozpoznaje choroby tarczycy? Co wskazywać może na to, że tarczyca nie funkcjonuje prawidłowo? Jakie role spełnia tarczyca i dlaczego jest tak istotna dla naszego zdrowia?

Continue reading Co powinno się wiedzieć o chorobach tarczycy?

Organiczne suplementy diety, jako filar zbilansowanej diety

Autor: LibidoForte

Jeśli chcemy zachować dobry stan zdrowia i dobre samopoczucie na całe życie, dobrze jest pomyśleć, czy dostarczamy sobie wszelkich niezbędnych substancji. Continue reading Organiczne suplementy diety, jako filar zbilansowanej diety

W jakim miejscu wykonać testy na pasożyty

Współcześnie problemem trapiącym niemało ludzi są różnego rodzaju choroby. Aby możliwa była skuteczna kuracja, zdecydowanie niezbędna jest trafna diagnostyka. Na szczęście dzisiejsza technika pozwala na wykonanie dziesiątek testów podczas choćby rutynowego pobrania próbek krwi, a jest to zaledwie jeden z wielu innych możliwych do zrobienia testów.

Continue reading W jakim miejscu wykonać testy na pasożyty

Czy zmienienie miejsca zamieszkania może być motywacją żeby zmienić styl życia na lepszy

Kiedy mieszka się w niedużym miasteczku, wszyscy wiedzą więcej o człowieku, niż on sam wie o sobie. Trudno się dziwić, że niektórzy oddychają z ulgą, wynosząc się choćby tymczasowo do innej miejscowości, z daleka od wścibskich spojrzeń i uśmiechów.

Continue reading Czy zmienienie miejsca zamieszkania może być motywacją żeby zmienić styl życia na lepszy