W każdym domu czy także zakładzie pracy a także samochodzie musi znajdować się apteczka pierwszej pomocy. Dotyczy to również innych instytucji. Nigdy, albowiem nie wiadomo, co może nam albo też innym ludziom przydarzyć się w w danym czasie. takaż apteczka a prędzej jej opakowanie winno być wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne również łatwe w obsłudze.

Apteczka samochodowa

Źródło: czarmed.pl

W większości przypadków w takiej apteczce powinny znajdować się środki ratunkowe oraz sprzęt ratunkowy. Trzeba mieć na uwadze, że w takiej apteczce nie powinny znajdować się medykamenty a także środki do dezynfekcji. W naszym mieszkaniu prócz apteczki powinien również być termometr do mierzenia ciepłoty ciała. Zapewne każdy z nas miał styczność z termometrem rtęciowym. Pomiar za jego pomocą dłużej trwa i możliwe czasembywa niewygodny –w szczególności, jeżeli chodzi o małe dzieci, jednakże do tej pory jest to jeden z perfekcyjnychasortymentów termometrów. Można powiedzieć, iż przedstawia on przede wszystkim trafną temperaturę organizmu. Niestety ze względu na szkodliwą rtęć ciężko w obecnych czasach taki termometr kupić. Zakupić można na przykład termometr bezdotykowy , elektroniczny, lecz nie są one tak dokładne jak rtęciowy i często się psują.

Reduktory tlenowe są wykorzystywane do redukowania ciśnienia w butli. Stosowany jest on zarówno w lecznictwie jak też przy nurkowaniupodczas nurkowania. Reduktor przewidziany jest do współpracy z urządzeniami medycznymi i służy do redukowania ciśnienia tlenu. Niekiedy jest on zintegrowany z nawilżaczem i pozwala na podawanie pacjentowi nawilżonego tlenu albo mieszanki tlenowo-powietrznej. Bez wątpienia taki reduktor przed przystąpieniem do użyciapowinieni być dołączony do butli zawierającej sprężony tlen medyczny.

Pośród oświetlenia medycznego można wyodrębnić wiele lamp medycznych. Najważniejsze jest jednakże to, żeby takie lampy medyczne posiadały kilka podstawowych składowych dobrego oświetlenia,przeto dobre widzenie, dzięki temu można postawić trafną ocenę, bezpieczeństwo pacjentaoraz lekarza, komfort wzrokowy oraz estetyka.