Narzekasz na pracę w mieście, narzekasz stale na męczący hałas, na deficyt skupienia, na przerwane więzi z naturą i głowę pełną niepotrzebnych trzasków, wrzasków i odgłosów? Jeśli tak, wszystko wskazuje na to, iż cierpisz na przypadłość „antymiastową”, a to znaczy, że po właściwym rozeznaniu i ostatecznym postawieniu diagnozy, przydałaby Ci się mała kuracja – wyjazd za miasto.

Bądź moralny dla kręgosłupa

Autor: Tempur
Źródło: Tempur

No tak, gdyż jesteśmy tak bardzo miastowi, a to co poza nim przyjęło się nazywać „wiochą”. Jednakowoż, wszyscy wywodzimy się ze wsi, a kiedy tylko pojawiają się wolne dni, to zaraz wyjazdy z miasta się korkują, bo wszyscy chcą jak najprędzej oddalić się poza miasto. Nie jest to specjalnie zaskakujące, przecież ileż można wytrzymać w mieście? Da się z dnia na dzień walczyć z miejskimi utrudnieniami, nie zastanawiać się nad nimi, bo tak naprawdę nie mamy na to czasu, ale gdy tylko przychodzi wolny czas – szykujemy się na ucieczkę.

Skoro więc dopadł Cię stan „antymiastowy” szybko się pakuj i ruszaj przed siebie. Poszukiwać długo nie ma potrzeby, w Polsce tuż obok wielkich miast istnieją oazy spokoju i komfortu, nieskazitelnie czystego powietrza, nieskażonej przez przemysł natury, gdzie ludzie żyją bardziej komfortowo niż my, miastowi i zabiegani.

góry izerskie

Autor: www.szklarskaporeba.pl
Źródło: www.szklarskaporeba.pl

Mieszkasz we Wrocławiu? Wyskocz w Sudety i Góry Izerskie – trasy rowerowe! Spotkasz tam masę atrakcji. Nie musisz oczywiście rzucać się na wszystko, co najbardziej oblegane i komercyjne, bo przykładowo wejście na szczyt Śnieżki będzie zaludnione niczym rynek we Wrocławiu.

Sądzimy, że nasz artykuł Ci się podoba. Jeżeli tak, to na stronie (https://www.kasprowicza13.pl/) możesz wyszukać następne zajmujące wiadomości. Napisz o swoich wrażeniach.

Najprościej ujmując, ludzie nie poszukują wyjątkowych i dzikich miejsc, chcą znaleźć się tam, gdzie jest coś znanego, gdzie czeka na nich obserwatorium na Śnieżce, przy którym zrobią sobie zdjęcia i wrzucą na Fejsa. Nie rób tego, wysil się na oryginalność. Wybierz przykładowo góry Izerskie i zachwyć się ich pięknem. Podziwiaj świetnie przygotowane trasy rowerowe i szlaki piesze, zobacz naturę o każdej porze roku.

Wypoczynek na łonie natury w agroturystyce w Górach Izerskich w znaczący sposób wpłynie na Twoje lepsze samopoczucie. Poczujesz się naprawdę bardziej szczęśliwy – zarówno w wymiarze fizycznym, jak i psychicznie. Intuicja podpowiada, iż tak istotnie jest, jak zwykle ma rację, potwierdzają to również naukowcy. Ich badania potwierdzają, że miejskie widoki, miejskie życie powodują w nas niepokój i stres, zaś zieleń, natura wyzwalają substancję, które korzystnie wpływają na nasze lepsze samopoczucie i większą ochotę do życia.

Zobacz też .