W momencie gdy dochodzi do poważnego wypadku, niesamowicie istotne są pierwsze minuty. Udzielenie pomocy w tym czasie może uratować komuś życie lub zapobiec poważnym powikłaniom. Niezwłoczna i zdecydowana reakcja jest bardzo ważna. Zwracając uwagę na to jest wskazane od razu powiadomić pogotowie ratunkowe.

Deska ortopedyczna

Źródło: czarmed.pl

Nasze miejsca pracy nie są bezpieczne. Zwłaszcza jeżeli pracujemy w wielkiej korporacji, gdzie każdego dnia poruszamy się w tłumie ludzi. Patrząc na statystyki najczęściej do wypadków dochodzi na korytarzu operacja (np. bezpłatny dostęp) schodach oraz w pomieszczeniu socjalnym, gdzie mamy styczność z urządzeniami elektrycznymi. Tam najczęściej dochodzi do poparzeń gorącymi napojami. W czasie przerwy krząta się w tym pokoju bardzo dużo pracowników i łatwo na siebie wpaść.

Taka sama historia dzieje się na schodach, kiedy wychodzimy do sklepu medycyna (np. hiperłącze do strony) na papierosa. Wtedy właśnie bardzo często dochodzi do wypadków, które mogą być groźne. Dlatego deska ortopedyczna w biurach to standard. Jest to specjalny rodzaj noszy, który pozwala stabilizować poszkodowanego i przenosić go w bezpieczne miejsce. Jest ona wyposażona w specjalne pasy zabezpieczające oraz stabilizator głowy, który ma na celu ochronić szyję.

Warto także zawsze posiadać w apteczce ciśnieniomierz nadgarstkowy. Jesteśmy świadomi, że praca to najczęstsza przyczyna stresu. Jesteśmy przemęczeni, nie dosypiamy i pijemy zdecydowanie za dużo kawy. Do tego pracujemy pod wieczną presją. To wszystko potrafi doprowadzać do omdleń, czy nawet stanów przedzawałowych. W momencie gdy dzwonimy po pogotowie, warto już przez telefon podać dyspozytorowi dane na temat ciśnienia poszkodowanego. To urządzenie jest niesamowicie proste w obsługiwaniu. Wystarczy tylko nałożyć je na nadgarstek, wyczekać kilka sekund i przeczytać wartość.

Każda pierwsza pomoc przedmedyczna jest bardzo potrzebna. Nasze działania mogą uratować poszkodowanemu zdrowie. Dlatego nie obawiajmy się udzielać pomocy. Zwracajmy uwagę na fakt, że w jej zakres wchodzi także zawiadamianie pogotowia. Wszystkie firmy musi szkolić w tym zakresie swoich pracowników. Jest to bez wątpienia przydatna wiedza, która potrafi się przydać w codziennych sytuacjach.