Sklepy medyczne to punkty oferujące różnorodne akcesoria związane z leczeniem czy rehabilitacją. Przede wszystkim ich asortyment jest przydatny dla dużej liczby grup. Z asortymentu takiego sklepu mogą korzystać bowiem zarówno pacjenci, jak i lekarze i pielęgniarki czy rehabilitanci. Przykładowo butle tlenowe bywają pomocne zarówno w szpitalu, jak i na przykład dla załogi ambulansu.

Przydatne produkty znajdą tam też osoby pracujące w branży kosmetycznej czy między innymi masażyści. Asortyment jest najczęściej bardzo bogaty. W placówkach tego typu bardzo często nabyć można wszelkie te sprzęty, między innymi , których użycie obejmuje pierwsza pomoc przedmedyczna. Do pewnego stopnia asortyment sklepu medycznego jest dopełnieniem tego, co można dostać w aptece, choć z pewnością dużo akcesoriów się powtarza.

Akcesoria medycyny ogólnej

Nowoczesna metoda leczenia przepuklin

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

W sklepie medycznym z pewnością dostać można narzędzia stosowane bardzo szeroko służące do wykonywania rozmaitych pomiarów parametrów organizmu. Będą to więc między innymi termometry. Dawniej znane były wyłącznie tradycyjne termometry, gdzie pomiar wykonywany był z użyciem rtęci. Na dzień dzisiejszy znane są urządzenia elektroniczne, a dzięki rozwojowi techniki do wykonania pomiaru wystarczy bardzo krótki czas. Wyposażenie punktu obejmuje także przyrządy takie jak ciśnieniomierz nadgarstkowy (inne przykłady: ). Jest to bardzo przydatny przyrząd, potrzebny szczególnie ludziom mającym kłopoty ze zbyt małym lub wysokim ciśnieniem krwi. Do dokładnych pomiarów używane będą też wagi posiadające możliwość wyznaczania procentowego stężenia tłuszczu w organizmie.

Sprzęt do rehabilitacji i ortopedyczny

Najszerzej reprezentowaną odmianą towarów są z pewnością akcesoria mające związek z rehabilitacją i sprzęt ortopedyczny. Przede wszystkim oferowane są tam eozmaite laski oraz wózki inwalidzkie. Poza tym w sklepie medycznym można znaleźć produkty jak między innymi deska ortopedyczna oraz różnorodne akcesoria rehabilitacyjne. Do tych ostatnich należą przykładowo specjalne lampy do nagrzewania chorych narządów, jak również specjalistyczne piłki i inne akcesoria do rehabilitacji ruchowej.

Źródło: http://czarmed.pl/