Perfumy dla wielu ludzi są ważnym elementem standardowego rytuału wiążącego się z urodą i wyglądem. Wielu ludzi bowiem zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką rolę dla człowieka odgrywają zapach.

perfumy

Autor: Olga Filonenko
Źródło: http://www.flickr.com
Zmysł węchu jest bardzo wyczulony, a zapach szczególnie jest w stanie przywoływać wspomnienia, kojarzyć się z konkretnymi etapami życia. Dlatego wielu ludzi, w szczególności pań, poszukuje swojego idealnego zapachu. Należy pamiętać, że w kwestii perfum istnieje niewiele takich, które dopasowane są do każdej okazji.

Niektóre aromaty są jednak w takim stopniu uniwersalne, że mogą być stosowane praktycznie w każdej sytuacji. Większa część jednak nadaje się na przykład bardziej na wieczorne wyjście z uwagi na głębsze nuty zapachowe, inne natomiast dobre są na co dzień, do pracy czy szkoły. Znawcy tematu potrafią też określić, który zapach lepiej nadaje się na określoną porę roku. Zwykłej osobie taka wiedza jest jednak zazwyczaj niepotrzebna.

Oryginał a podróbkaAktualnie nie każdy może sobie pozwolić na oryginalne perfumy. Nie dziwi to, gdyż zapachy najbardziej renomowanych firm są w stanie kosztować kilkaset złotych. Perfumy i wody damskie (wejdź) to ogromny wybór zapachów, jednak te najwyższej jakości są i najbardziej kosztowne. Wielu ludzi z tego powodu sięga po wersje imitujące znane marki. Dzieje się tak nierzadko wtedy, gdy ktoś przywiąże się tak bardzo do danego aromatu, a nie ma pieniędzy na wersję oryginalną, że wybiera zapach możliwie podobny. W rozwiązaniu takim jednak jest jedna podstawowa wada. Niedrogie imitacje zapachów charakteryzują się najczęściej bardzo małą trwałością efektu. Automatycznie produkty takie są wykorzystywane częściej, wystarczają więc na krócej.

Perfumy jako upominekPerfumy stanowią również jeden z najczęściej występujących pomysłów na prezent z różnych okazji. Dużo ludzi było obdarowanych perfumami, które im się nie spodobały. Najlepszym dowodem na to jest przeglądanie internetowych stron aukcyjnych tuż po świętach. Bardzo wiele osób wtedy sprzedaje nietrafione prezenty, często w postaci perfum. Perfumy i wody męskie (kup perfumy i wody męskie na ), a także damskie powinno się kupować komuś tylko wówczas, gdy zna się ulubione perfumy tej osoby. Można mieć wtedy pewność, że będzie ona zadowolona, a upominek zostanie wykorzystany.