Mnóstwo ludzi, z różnorodnych powodów ma problemy ze sprawnym chodzeniem. Czasem są związane z wiekiem, lub choćby z przebytym wypadkiem. Jeśli taki kłopot dotyczy także nas, dobrze jest dowiedzieć się, jakie pomoce możemy wykorzystać.

Pomoc w powrocie do zdrowia

Jeśli ze względu na wiek, my sami, albo ktoś z naszych bliskich ma kłopoty z chodzeniem prostym rozwiązaniem będą sprawdzone balkoniki do chodzenia. Są lepszym ułatwieniem niż choćby kule, bo podparcie mamy cały czas, równomiernie rozłożone. Ponadto chodzenie za pomocą balkonika wymaga wykorzystania mniejszej siły rąk, niż kule, co też ma ogromne znaczenie. Jeżeli przeszliśmy uraz kręgosłupa balkonik jest doskonałym rozwiązaniem w czasie rehabilitacji. Nie bójmy się korzystać z pomocy. W naszym kraju balkonik kojarzy się głównie ze staruszkami, ale to błędne myślenie. Może pomóc przy ćwiczeniach i szybkim powrocie do całkowitej sprawności. Przydatne akcesoria dla starszych osób na .

Wsparcie także psychiczne

Kule pachowe

Źródło: sxc.hu

Kolejne bardzo ważne uproszczenie to solidne siedzisko prysznicowe. Doskonale zda egzamin w szczególności u osób po wypadkach, które właśnie odzyskują zdrowie i mają kłopot z długim staniem. Przede wszystkim – zapewnia prywatność i samodzielność – nie jesteśmy skazani na pomoc innego człowieka podczas kąpieli. Druga sprawa – dla osób mających trudności z poruszaniem kąpiel w wannie może być absolutnie niemożliwa. Trudności z wejściem do niej i wyjściem czasem są zbyt duże dla osoby z problemem z kręgosłupem. Siedzisko prysznicowe eliminuje nam tego rodzaju problemy. Polecamy także wózek toaletowy –

Korzystać możemy także z wielu innych udogodnień. Dla przykładu można zamontować na łóżku specjalistyczne uchwyty, które ułatwiają podnoszenie się z pozycji leżącej. Powinniśmy także przestawić meble w domu tak, by nie utrudniały przemieszczania się. Nie są to zmiany wymagające przebudowania mieszkania, a zdecydowanie poprawiają osobie dochodzącej do sprawności nastrój. Nikt nie czuje się dobrze będąc uzależnionym od pomocy innych, więc jeżeli dzięki ułatwieniom, taka osoba więcej rzeczy może zrobić sama, na pewno świetnie to na nią wpłynie.