Salon fryzjerski to miejsce, gdzie także wiele wieków temu udawali się ludzie, by zadbać o swoje włosy. Jest to tego typu punkt, gdzie duża liczba osób udaje się bardzo chętnie. Czynności związane z myciem, czesaniem i układaniem włosów są w większości przypadków przyjemne, zwłaszcza gdy na przykład mycie włosów łączy się masażem. Dodatkowo fryzjerzy używają aromatycznych środków, w których są różnego typu korzystnie działające substancje, jak na przykład olejek arganowy.

wizyta u fryzjera

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com

Salony fryzjerskie na dzień dzisiejszy nierzadko połączone są z gabinetami kosmetycznymi lub z solarium łóżka solaryjne (więcej: olejki do odbudowania struktury włosa). Poza pielęgnacją włosów można tam więc także otrzymać masaż lub zyskać opaleniznę w solarium. U fryzjera używa się różnego typu niezbędnego sprzętu mechanicznego. Do istotnych narzędzi zaliczają się z pewnością suszarki do włosów. Mogą mieć one różny kształt oraz zróżnicowaną moc. Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się prostowanie włosów, stąd w salonach prostownice do włosów są obecnie urządzeniem wręcz koniecznym (dla kobiet).

Kosmetyki w zakładach fryzjerskich

Prostownico-lokówka MPR-02 firmy MPM

Autor: MPM
Źródło: MPM

Preparaty, które wykorzystują fryzjerzy, są na ogół bardzo wysokiej jakości. Niekiedy specjalistyczne odżywki i inne kosmetyki do pielęgnacji włosów można w określonym salonie fryzjerskim kupić. Niezwykle istotną grupę tworzą tu środki, służące do farbowania, jak na przykład z serii Wella Touch. Znaczna liczba klientek fryzjerów odwiedza zakład właśnie dla zmiany odcienia włosów lub zaaplikowania świeżej farby, wykonania balejażu lub pasemek. Istnieje dużo typów kosmetyków, służących do koloryzacji. Każda z firm udostępnia oprócz tego odmienną paletę kolorów swoich produktów. Przykładową z takich serii jest Goldwell Colorance. Firma ta zyskuje sobie aktualnie coraz większe grono odbiorców.

Wyposażenie

W zakładzie fryzjerskim używa się różnego rodzaju specjalistycznych przyrządów. Do najbardziej istotnych należą te, które służą do obcinania włosów. Będą to więc głównie rozmaite nożyczki fryzjerskie oraz maszynki do strzyżenia. Poza tym ważne są także wszystkie narzędzia, służące do czesania, a więc różnorodne grzebienie. Niezwykle charakterystyczny w tej grupie jest grzebień do pasemek, posiadający odpowiedni kształt.