Różnorodne akcesoria medyczne przydają się w przypadku chorób i różnych urazów, nierzadko o charakterze ortopedycznym. Umożliwiają sprawny powrót do kondycji i formy, służą również do przeprowadzania pierwszej pomocy.

Temblak, sprzęt medyczny

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Towary takie można dostać w części w aptekach, ale także w sklepach medycznych. Tego rodzaju punkty można obecnie spotkać w każdym większym mieście, a wybór w nich jest niezwykle bogaty. Jednym z szeroko reprezentowanych rodzajów towarów tam dostępnych są urządzenia pomiarowe. Służą one do określania rozmaitych parametrów ludzkiego ciała. Będą to więc specjalistyczne wagi, które podają na przykład procentowy skład tłuszczu w organizmie, różnego rodzaju termometry czy akcesoria takie jak ciśnieniomierz.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy artykuł zamieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej okulary przeciwsłoneczne damskie wrocław tutaj, odnajdziesz tam podobne informacje.

Dostępne są także specjalne wagi dla niemowląt, jak również urządzenia wielofunkcyjne, określające różnorodne wartości równocześnie.

ApteczkaApteczka zalicza się do elementów, które powinny znajdować się w każdym domu i obiekcie publicznym, na przykład w zakładzie pracy. Akcesoria, które znajdują się w standardowej apteczce służą do udzielania podstawowej pomocy w razie różnych wypadków Głównym elementem, stanowiącym zawartość apteczki, są rozmaite środki opatrunkowe, na przykład plaster i bandaże. Mogą się tam także znajdować takie przedmioty jak przykładowo chusta do opatrunków czy szyna do unieruchamiania uszkodzonej kończyny. Zawartość niektórych typów apteczek jest jasno określona i narzucona. Przykładem są apteczki w zakładach pracy i samochodach – W przypadku apteczek turystycznych zawartość jest różna, zabiera się bowiem akcesoria mogące się przydać w konkretnym terenie.

Sprzęt rehabilitacyjnyRehabilitacja to proces, często długotrwały, mający na celu odzyskanie zdrowia i pełnej sprawności przez danego pacjenta. Zależnie od typu urazu stosuje się rozmaite sposoby rehabilitacji. Często potrzebny jest do tego stosowny sprzęt. Często są to kule, wózki inwalidzkie czy laski. W przypadku wad u najmłodszych stosuje się przykładowo poduszki i szyny ortopedyczne. Stosuje się również rozmaite akcesoria do masażu i naświetlania, jak na przykład lampy medyczne. Do rehabilitacji ruchowej potrzebny jest często cały komplet akcesoriów w postaci rozmaitej wielkości piłek, mat i zaawansowanych narzędzi.