Na co spoglądają ludzie, którzy cię pierwszy raz widzą? Na pewno są to ubiór, sposób mówienie, odcień oczu. No i oczywiście uśmiech. Nie czarujmy się, każdy ocenia nowo poznaną osobę po prezencji. W sytuacji, kiedy napotkany posiada odpychające, szczerbate zęby, jest zwykle negatywnie odbierany.

W krajach rozwiniętych twierdzi się, że obowiązkiem każdego człowieka na poziomie jest dbanie o zdrowie zębów . Eksponując zniszczone ząb (zobacz ortodonta wrocław) nie można osiągnąć szczytu w wielu zawodach. To również istotne dla świeżo upieczonych absolwentów uczelni – gdy wybierasz się na rozmowę o posadę, ostrożnie dobierasz ubrania, jednak czy zastanawiasz się nad tym, czy twoje zęby – gips dentystyczny wyglądają dobrze? Człowiek, który będzie cię rekrutował na tą posadę, na pewno będzie spoglądał na twoje zęby i ich prezencja posiada duże znaczenie….

Nasz skrywany wiek pokazuje uzębienie. Nie od teraz mamy świadomość, że wspaniały uśmiech jest w stanie otworzyć nam z pozoru nie do przejścia drzwi. Dobrze zdajemy sobie sprawę, że przyjemnie plotkuje się z osobą, jaka posiada zdrowe i zadbane zęby. Uwodzicielski uśmiech to niejednokrotnie marzenie wielu ludzi. Jednakże, poprzez niewłaściwy tryb życia znacznie szkodzimy naszemu uzębieniu. Wiemy że nikt nie ma trudności, w tym by rozpoznać nałogowego palacza. Musimy tylko zbliżyć się i poczuć jego oddech. Wskazują go również pożółkłe zęby. Mimo wszystko palenie papierosów to nie jedyny nasz problem. Uwielbiamy słodkości i wcinamy je w znacznych ilościach. Cukier potęguje próchnicę, która jest już co raz częstszą przypadłością naszych pociech. Przebarwienia to także efekt spożywania nadmiernych ilości kawy i herbaty, które pozostawiają smugi na zębach..

Najgorsza jest bez wątpienia niska świadomość ludzi. Tak naprawdę nie potrafimy zadbać o własne uzębienie. Myjemy je źle, nie stosujemy nici dentystycznej i nie czyścimy jamy ustnej po każdorazowym spożyciu jedzenia. Są nawet tego typu osoby, jakie nie czyszczą zębów nawet dwa razy na dzień, a przecież jest to bezwarunkowe minimum.

Ale właściwa opieka nad zębami to nie jedynie wybielanie . Najważniejsze jest przestrzeganie systematycznych kontroli stanu zdrowia zębów. O ile chcesz, by twoje zęby były w dobrej kondycji cały czas, wizytuj dobrego specjalistę przynajmniej kilka3 razy w czasie roku. Sprawdzony zakład stomatologiczny w stolicy Dolnego Śląska odszukasz, do Google wstawiając sformułowanie „dentysta Wrocław”.