Wyposażyć salon fryzjerski nie jest wcale tak prosto. Na rynku jest wielu nie tylko producentów mebli oferujących umeblowanie do salonu, ale przede wszystkim twórców narzędzi. I to one, oprócz umiejętności fryzjerskiego, w dużej mierze, decydują o popularności takiego salonu.

Prostownice do włosów

Źródło: lokikoki.pl
Co każdy salon fryzjerki powinien posiadać? Jakie usługi fryzjerskie może dzięki nimi świadczyć? Podobne pytania powinien zadać sobie każdy, kto niedługo planuje otworzyć własny biznes. Zwłaszcza, maszynki do strzyżenia np. bezprzewodowe już nie wystarczą, a konkurencja w tej dziedzinie jest duża.Zwłaszcza, że obecnie kobiety mimo posiadania różnych fryzjerskich narzędzi na domowy użytek lubią chodzić do fryzjera. Przecież włosy wyprostowane w salonie fryzjerskim, mimo że prostownice do włosów w ofercie lokikoki kurzą się w łazience, lepiej wyglądają.

Klienci, zwłaszcza kobiety patrzą na kosmetyki, które stosuje się do modelowania włosów. W każdej drogerii można kupić znane odżywki, ale fryzjerzy powinni używać kosmetyki specjalnie dla nich.

Aby włosy były lśniące musimy o nie dbać. Babcine sposoby może i są skuteczne, ale tylko krótką metę.

Gdy uznasz, że omawiany w tym miejscu wpis jest godny uwagi, kliknij tutaj, a zobaczysz więcej art beauty tego typu materiałów!

Nic nie zastąpi zabiegów u fachowców. Dotyczy to również farbowania włosów. Ile to razy angażowałyśmy koleżankę, aby nałożyła nam farbę. Efekt pozostawiał wiele do życzenia: siwe pasma – w większości sytuacji wizyta w salonie była konieczna by naprawić, co się da. Fryzjerzy posługują się najlepszymi markami dostępnymi na rynku. Goldwell colorance to paleta kolorów posiadająca w swoim zestawie wyraziste odcienie farb. Idealne dla kobiet, które chcą podkreślić swoje naturalne włosy w subtelny sposób. Upiększa posiadane tony sprawiając, że włosy są lekko odmłodzone.

Innym rodzajem farby do koloryzacji, której nie powstydziłby się żaden salon fryzjerski jest Wella Touch. To nowoczesny środek nadający włosom pełny połysku wygląd. Jeśli chcemy przejść diametralną zmianę, poprośmy swojego fryzjera o użycie farb Wella. Efektem będziemy zafascynowane: od wielowymiarowego koloru po równomierność koloru.

Przy stosowaniu farb pamiętajmy o jednym małym narzędziu, która każdy fryzjer powinien mieć: grzebień do pasemek. Musi być, a i owszem, ale to, co obecnie potrafią z nim wyczyniać mistrzowskie ręce przechodzi najśmielsze oczekiwania.Ważnym czynnikiem mającym poprawić zdrowie włosów jest olejek arganowy. Złoto Maroka jak jest określany przez osoby doceniającego jego zalety powoduje, że włosy są zregenerowane i odpowiednio nawilżone. Mimo obecności kwasów tłuszczowych, lekko się wchłania i nie pozostawia na skórze ciężkiej powłoki.