Do kwestii zakupu sprzętu rehabilitacyjnego trzeba się mocno przyłożyć – zadbać o to, aby kupiony sprzęt rehabilitacyjny był skuteczny i wysokiej klasy.

Najlepiej podczas zakupu choćby kul kierować się opiniami wyłącznie cenionych i sprawdzonych fachowców lub opinia rodziny i przyjaciół, którzy niedawno wykonywali podobne zakupy. Kule łokciowe czy pachowe – wybór nie bywa tutaj łatwy. Zazwyczaj pomocna okazuje się tutaj komentarz lekarza. Samotny wybór sprzętu do rehabilitacji może nastręczać sporo problemów ,a także powodować niedobry stres.

Wiarygodna informacja z www przyda się każdemu. Więc zapraszamy do przejrzenia naszego następnego tekstu. Odnajdziesz go pod tym linkiem.

Aby go uniknąć dobrze dowiedzieć się czegoś więcej o sprzęcie rehabilitacyjnym.

Kule pachowe

Źródło: sxc.hu

Kule łokciowe są w większości wypadków przeznaczone zarazem dla dorosłych ,jak i dla dzieci w każdym wieku. Głównym zadaniem tego rodzaju kul jest zapewnienie stabilnego podparcia w czasie chodzenia. Kule przydają się bardzo osobom będącym po urazach kończyn dolnych. Pozwalają utrzymać pion i bezproblemowo przenosić ciężaru ciała w przypadku chorób urazowo – ortopedycznych. Kule łokciowe wykonywane są zazwyczaj z niezwykle lekkich stopów co zdecydowanie ułatwia chodzenie i zwiększa uczucie komfortu podczas poruszania się. Niektóre z takich kul posiadają dodatkowo opcję zmiany podparć przedramienia, w na rynku można również spotkać wygodne modele składane. Ich podparcia bywają zakończone nasadką z tworzywa sztucznego, uchwytem bądź podparciem przedramienia stałym albo ruchomym. Przykłady na . Doskonałym zamysłem może okazać się kupno tylko popularnych modeli kul i tych docenianych przez sporą liczbę nabywców.

Poza kulami łokciowymi są dostępne również kule pachowe przykładowo takie z wysuwnym podparciem pachowym. najczęściej są one wykonane z aluminium i mogą być one stosowane, w zależności od urazu, pojedynczo czy w parze. Zazwyczaj dla osób o masie ponad 120 kg a także o niestandardowym wzroście wszelkie wyroby medyczne tego typu bywają wykonywane na indywidualnie zamówienie, aby jak najlepiej dopasować rozmiar kuli do wzrostu pacjenta.

Kule łokciowe

Źródło: sxc.hu

W przypadku osób starszych pomocne bywają nieraz balkoniki do chodzenia. Są one zrobione dla tych, którzy ciągle potrafią się poruszać, ale potrzebują już pewnej pomocy, aby utrzymać równowagę. W sprzedaży można znaleźć bardzo rozmaite rodzaje takich urządzeń wspomagających poruszanie się. W wielu sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym można zamówić balkoniki i podpórki (tego typu) dwu lub czterokołowe, jakie zapewniają większą stabilność.

Najlepiej w przypadku rozmaitych problematycznych kwestii co do sprzętu rehabilitacyjnego nie zwlekać nigdy zbyt dużo. Naprawdę opłaca się zaczerpnąć garści ważnych uwag u sprzedawców, którzy mogą doradzić w zakupach oraz zażegnać kłopoty i problemy, dotyczące chociażby pytań o to, jakie balkoniki do chodzenia są rekomendowane dla osób starszych. Zobaczymy także .