Powody do zrobienia sobie operacji naskórnej uszu są różne. Przeważnie sprowadzają się do kompleksu odstawiających małżowin. To odstawanie bywa często przedmiotem aluzji.

Niejednokrotnie problem z uszami kończy się nawet załamaniem lub depresją. Specjaliści od chirurgii estetycznej komentują tę kwestię i zapewniają: zabiegi na uszach należą do najprostszych pośród innych zabiegów na organizmie. Z drugiej strony zabieg na uszach, (nie inaczej jak na innych fragmentach ciała) – jeśli już go zaplanujemy – powinien być wykonany profesjonalnie. Dalsze „ewolucje” niosą za sobą zagrożenia, dodatkowe odczuwanie bólu oraz wyszczuplanie zasobów portfela.

estetyka

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Operacja uszu jest zabiegiem, który niesie za sobą chwilowe zmiany w czuciu. Korekta małżowin odbywa się poprzez chirurgiczne cięcie, a później profilowanie skóry ucha specjalnymi szwami pod ten zabieg. Najczęściej uszy bolą szczególnie mocno w pierwszych godzinach po operacji. Najlepiej wtedy mieć pod ręką tabletki na ból, które – choć doraźnie i na chwilę – ale zmniejszą próg bólu. Więcej interesujących danych tu: „>.

Około dwa tysiące złotych – tyle mniej więcej liczą sobie kliniki za operację związaną z uszami. Cięcie i profilowanie małżowin jest dziełem specjalistycznej grupy fachowców w zakresie chirurgii estetycznej. Czas trwania operacji to kilkadziesiąt minut – góra godzinę, a jak widać po zabiegu trzeba nosić opaskę przez 2 tygodnie. Specjaliści radzą, aby przez pierwsze godziny po zabiegu „pocięty” pacjent przebywał w klinice. Tymczasowa opieka pod okiem lekarza to większa pewność. Cięcie skóry i delikatne zabiegi, ukłucia i delikatność – obie skrajności łączy chirurgia chirurg stomatolog warszawa estetyczna. W przypadku modelacji uszu znaczące okazuje się nastawienie pacjenta. Dzieci i dorośli, którzy decydują się na zabieg mają poczucie gorszości przez występowanie małego, ale jednak mankamentu. Operacja na małżowinie jest nie tylko zabiegiem fizycznym, ale poza tym także mentalnym. Pozytywne zakończenie, w postaci zadowolenia klienta, tylko doda mu wigoru i sił na dalsze działanie.

Zabiegi na uszach poprzedza się stosownymi badaniami skóry. Lekarze sprawdzają układ krwionośny, odstawić musimy alkohol i papierosy. Zwiększa się wtedy ilość przyswajania witaminy C, zwykle czyni się to już tydzień przed zabiegiem.