Stomatologia to jedna z najbardziej cenionych specjalizacji w medycynie. Wielu Polaków nadal czuje lęk przed wizytą u stomatologa, równie wielu zawdzięcza im pozbycie się bólu. Specjalista potrafi wykonać szybki i niebolesny zabieg, niezależnie od tego czy jest to wstawianie plomby, czy zawiły zabieg protetyczny.

Wykwalifikowany fachowiec jest także w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób zębów, tak żeby później nie musieć wykonywać długiego i drogiego leczenia. Kolejki do wysokiej klasy stomatologów potrafią być niezwykle długie, pacjenci potrafią rezerwować terminy nawet na parę lat naprzód.

Autor: UNIDENT UNION Dental Spa

Najczęstsze schorzenia
Duża liczba Polaków cały czas ma problem z zapewnianiem odpowiedniej higieny jamy ustnej, oraz chociażby z wyborem właściwej szczoteczki do zębów. Dużo osób narzeka więc na kłopoty z dziąsłami czy próchnicę. To z pozoru niegroźne dolegliwości, jednak zaniedbane potrafią prowadzić do poważnych skutków, razem z utratą zębów. Dobranie odpowiedniej twardości włosia szczoteczki do zębów może zapobiec wielu problemom, przede wszystkim z dziąsłami. Za twarde włosie może powodować krwawienie dziąseł, co może prowadzić do ich zapalenia a w efekcie ich cofnięcie. To bardzo popularna dolegliwość, która nosi profesjonalną nazwę – parodontoza. Bywa ona wywołana także dużą ilością kamienia nazębnego.

Jeśli zaintrygował Cię taki tekst, sprawdź przykłady (https://krevetki.pl/) umieszczone pod tym linkiem. Na pewno odnajdziesz tutaj coś ciekawego dla siebie.

Dla wyeliminowania tego problemu, zalecane jest więc systematyczne usuwanie kamienia nazębnego u dentysty – dowiedz się więcej o gabinecie stomatologicznym.

Stomatologa nie da się uniknąć
Parodontoza to jedna z dolegliwości, której wykwalifikowany lekarz stomatolog ( https://www.przychodniazycie.pl/398,Psychosomatolog.html ) umie zapobiec. Prawdziwym wyzwaniem dla stomatologa są zabiegi protetyczne (protezy zębowe pod tym adresem). Zęby, mimo że wykonane z trwałego szkliwa, są w stanie się złamać. Niezachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej może również spowodować wypadanie zębów. W takiej sytuacji, żeby pacjent mógł normalnie funkcjonować, stosuje się implanty stomatologiczne. Jest to dużo wygodniejsze i bardziej estetyczne rozwiązanie od wstawiania sztucznej szczęki. Zabieg polega na umieszczeniu nowego, sztucznego korzenia zębowego i przytwierdzeniu do niego implantu zęba. Implantu nie można odróżnić od prawdziwego zęba, co bywa jednym z powodów powszechności tego sposobu walki z brakiem zębów.