Wakacje w październiku zwykle przynoszą chwilę wytchnienia od letnich tłumów i odciążają domowy budżet. W Europie jesień jest ostatnią szansą, by złapać odrobinę słońca i załapać się na kąpiel w morzu, jednak Azjaci o tej porze dopiero rozpoczynają turystyczny sezon. Szczególnie nas urzekły Chiny i Tajlandia.

biuro podróży

Okolice, które biuro podróży prezentuje podczas wyjazdu, obrazują bogatą historię i kulturę Chin (Strona www). Jednak mając na uwadze, że Chiny są trzecim co do wielkości krajem na ziemi, ciężko jest poznać je całe podczas jednej wycieczki. Słowem, od której części kraju rozpocząć jego zwiedzanie? Niewątpliwie ”pochłonie „ nas Nefrytowe Południe Chin. Jest ono pełne ciekawych miejsc, które zachwycają odwiedzających bardziej niż Mur Chiński.

U stóp Himalajów, gdzie mieszkańcy toczą niekończącą się walkę o każdy skrawek ziemi na stromych wzgórzach leży miasteczko Lijiang. Jest zwykle nazywane miastem wiecznej wiosny ze względu na przyjemny klimat i temperatury. Chiny to kraina odmienna od wszystkiego, co znajome dla Europejczyków, przez co o wiele bardziej fascynująca. W Państwie Środka ujrzymy zarówno prężną ekonomię, jak i nietkniętą przyrodę. Wycieczka do Chin to wyjątkowe wspomnienia na całe życie!

Królestwo Tajlandii z każdym rokiem zrzesza sobie coraz większą liczbę miłośników Azji. Zachwycą nas tysiące kilometrów plaż, dżungle, przebogata fauna i flora, pyszna kuchnia oraz sympatyczni i uśmiechnięci Tajowie. Do tego kuszą niskie ceny i baśniowa atmosfera. Kto raz odwiedzi Tajlandię zrobi wszystko by powtórzyć przeżycia.

Chiny

Autor: Richard Barton
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie atrakcją jesiennych wakacji są zachęcające ceny. Jesienne obniżki czy rabaty to możliwość, by pojechać na wakacje nawet o połowę taniej. Tym, którzy marzą o zagranicznych wojażach, nie chcąc jednocześnie wydać fortuny, biura podróży proponują dwa rodzaje tanich wyjazdów: first minute i last minute. W opcji first minute, na ofertę należy się zdecydować przynajmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Jednak bardziej opłaca się korzystać z ofert last minute. Im dłużej wstrzymamy się z decyzją wyjazdu, tym większą zniżkę otrzymamy.