Okres lata to czas na wakacyjne wyjazdy. Często nad morze. Palące słońce, wysoka temperatura, sól w morskiej wodzie, chlorowana w basenie, piasek – to wszystko źle wpływa na kondycję naszych włosów. Najczęściej po letnich miesiącach są przesuszone, spłowiałe, przypominają nieco siano i musimy je poratować

.

Normalne szampony do włosów nie są rozwiązaniem.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Po letnich miesiącach nasze włosy powinniśmy intensywnie odżywiać. Zwracajmy uwagę żeby myć je bardzo ostrożnie. Gdy mamy problemy ze skórą głowy wybierzmy skuteczny szampon przeciwłupieżowy.

Zajrzyj do artykułu, który umieściliśmy pod poniższym linkiem i czytaj więcej perfumy nalewane na ów temat, który na pewno Cię zaintrygował. Nie zwlekaj!

Korzystajmy z chłodnej wody. Gorąca nie wpływa zbyt dobrze na włosy. Po umyciu głowy szamponem połóżmy porządną porcję odżywiającego preparatu. By odżywić włosy po letnich miesiącach możemy często nakładać maski do włosów. Wmasowujemy je na kilka minut i spłukujemy letnią wodą. Jeśli i to będzie za mało nie obawiajmy się nałożyć odżywki bez spłukiwania. Pamiętajmy tylko żeby decydować się na najlepszej klasy lekkie kosmetyki. Nie chodzi o to żeby obciążyć włosy, bo zaczną się przetłuszczać i nie pomożemy im w ten sposób.

Gdy tylko możemy nie używajmy suszarki do włosów. Jeśli trzeba jej używać – wykorzystujmy chłodny strumień powietrza. Pomoże to zamknąć łuski włosów przez co będą gładsze. Różnego rodzaju sprzęty do stylizacji na gorąco jak lokówki czy ceramiczne prostownice do włosów powinniśmy włożyć na pewien czas do szafki. Zostawmy swoim włosom czas na zregenerowanie się.

Najlepiej już w czasie urlopu pomyśleć o stanie swoich włosów. Nakładać maski ochronne, wkładać chustkę czy kapelusz osłaniający przed słońcem. Istotne jest też porządne mycie włosów odżywczym szamponem i odżywianie ich przez cały urlop. Zabierzmy ze sobą maskę do włosów i nakładajmy ją częściej niż zazwyczaj. Można też ochraniać włosy naturalnymi preparatami, takimi jak na przykład olej kokosowy. Jego zapach jest niezwykle słodki, a ponadto pomoże nam ochronić końce włosów przed działaniem promieni słonecznych, soli i chloru.

Nie zapominajmy także o wpływaniu na włosy od wewnątrz. Pijmy dużo wody, można także brać preparat ze skrzypem polnym – z pewnością nie zaszkodzi, a włosy dzięki niemu będą silniejsze i mniej podatne na mechaniczne uszkodzenia. To niewiele wysiłku a jeżeli będziemy w czasie wakacji pamiętać o dobrej pielęgnacji nie będziemy mieć po wakacjach dylematu czy czasem nie potrzeba nam maszynki do strzyżenia, żeby pozbyć się tego stogu siana z głowy.