Narzędzia ratunkowe – deska ortopedyczna, butle tlenowe oraz ciśnieniomierz nadgarstkowy. Wybierając się w dalekie, wysokogórskie podróże nie wolno zapominać o sprzęcie takim, jakim są butle tlenowe. W krytycznych chwilach, kiedy warunki pogodowe oraz wysokościowe w żadnym wypadku nie sprzyjają wdychaniu tlenu, butle tlenowe umożliwią swobodne oddychanie.

Owo urządzenie ratownicze za sprawą sprężonego tlenu pozwala na zagęszczenie zawartości tlenu w pobieranym powietrzu. Butle tlenowe są też przydatne podczas ratowania poszkodowanego, kiedy nie wyczuwa się u niego oddechu. Każdy powinien znać reguły, jakimi kieruje się pierwsza pomoc przedmedyczna, a butle tlenowe i ich zastosowanie nie powinny stanowić problemu. Coraz częściej na miejsce, jakie do tej pory zajmowały butle tlenowe, wprowadzany jest alternatywnie tlen wytwarzany chemicznie. Może pochodzić przykładowo z oksylitu, jednak bardziej opłacalne są klasyczne butle tlenowe – .

Miejsce dla inwalidy

Źródło: http://sxc.hu/

Nosze ratunkowe a deska ortopedyczna narzędziem pomocy

Specjalny rodzaj nosideł, czyli deska ortopedyczna, ma na celu ułożenie osoby rannej w odpowiedniej pozycji, by żadna uszkodzona część ciała nie była narażona na ewentualne kolejne powikłania oraz pogorszenie stanu. Sprzęt taki, jak deska ortopedyczna pozwala również na wygodny, a przede wszystkim bezpieczny transport rannego do szpitala lub kliniki (więcej jedynie na ). Deska ortopedyczna jest nieodzownym sprzętem, które umożliwia unieruchomienie kręgosłupa poszkodowanego i dzięki temu uniknięcie komplikacji zdrowotnych, wynikających z wypadku.

Różne urządzenia do pomiaru ciśnienia – ciśnieniomierz nadgarstkowy

W każdej szkole pierwsza pomoc przedmedyczna wprowadzana jest w pewnym momencie jako nauka obowiązkowa. Każdy musi znać jej zasady, a dzieci od najmłodszych lat powinny obserwować zachowania odpowiednie w przypadku ratowania życia rannego i się z nimi oswajać. Przyrząd do badania ciśnienia tętniczego to ciśnieniomierz nadgarstkowy. Ten sprzęt pozwala określić, jakie ciśnienie wywiera krew w pewnym momencie na ścianki tętnic. Ciśnieniomierz nadgarstkowy wyczuwa przede wszystkim ciśnienie w największych tętnicach, m.in. w tętnicy ramiennej.

Pamiętaj o tym, że nasz serwis www (https://www.artemed.pl/) ma jedynie wartościowe informacje, które z pewnością Ci się mogą przydać. Sprawdź nas i dostrzeż, że należałoby na niego wejść.

Aparat do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, to jest ciśnieniomierz nadgarstkowy, jest szczególnie wygodny do używania go samodzielnie w domu. Każdy, kto ma problemy z krążeniem oraz ciśnieniem powinna się zaopatrzyć w ciśnieniomierz nadgarstkowy znanej i rekomendowanej marki. Na rynku znaleźć można ciśnieniomierz nadgarstkowy w niezwykle korzystnej cenie.