Zewnętrzny objaw starości sprawia, że czujemy się starsi i mniej atrakcyjni. Powstawanie zmarszczek lub problemy nadmiernego owłosienia to naturalne procesy, które ludzie przechodzą raz szybciej raz wolniej.

Co jednak, kiedy przychodzą one zbyt szybko osłabiając przy tym walory naszej urody? Sposobem na zmniejszanie zmarszczek jest zabieg u specjalisty w klinice medycyny estetycznej.

medycyna estetyczna

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

W tym miejscu poza usunięciem zmarszczek zmienimy swoją sylwetkę dzięki najnowszym technologiom czy nadamy starzejącej skórze i paznokciom dawny urok. To wszystko pod opieką fizjoterapeutów. Natomiast zabiegi na układzie krwionośnym, a więc działania wewnątrz jednego z głównych układów człowieka są możliwe w klinikach dzięki laseroterapii. Przez operacje laserem usuniemy także drażniące nas owłosienie. Przy decydowaniu się na takie operacje chwilowo „odmładzające” zdajemy sobie sprawę z ryzyka wystąpienia efektów ubocznych. Przeczytasz o tym na …………………………………………………………… Miejsca, takie jak klinika medycyny estetycznej w Krakowie, funkcjonują w oparciu o doświadczoną kadrę, mającą za sobą tysiące godzin zabiegów, równie dużo samych zabiegów na klientach.

Usuwanie zmarszczek odbywa się poprzez wstrzykiwanie specjalnych substancji (tzw. wypełniaczy). Na pierwszy rzut oka kojarzymy operację z czołem – miejscem typowej „identyfikacji”. Jednak zmarszczenia to nie tylko przestrzeń między brwiami a włosami. Żelami wyeliminujemy kolejne fałdki występujące w okolicach ust czy szyi. Przez zabieg korygujemy także kąciki na wargach, kształt podbródka, a nawet wyniszczone dłonie. Rezultaty naoczne zabiegów estetycznych nie trwają jednak wiecznie. Ich działanie specjaliści oszacowują na (mniej więcej) kilka miesięcy do roku. Dokładne odmłodzenie uwarunkowane jest kilkoma czynnikami, m.in. od przyswojenia substancji, stylu życia czy intensywności botoksu. Stawiajmy na te, które są rekomendowane i które nie uszkadzają organizmu przy kolejnych zabiegach. Nienaganna twarz staje się coraz bardziej pożądana. Nie tylko sławy sięgają po zabiegi u specjalistów medycyny estetycznej. Kluczowe w tej sytuacji pozostaje dokładne przemyślenie tej decyzji. Po zabiegu na twarzy zaczynamy życie z „odmłodzonym” ja. I to od nas zależy jak rozsądnie poprowadzimy dalsze zabiegi.