Autor: Marcus Vegas

Psychologowie i zainteresowani tematyką ludzkiej psychiki specjaliści od lat zastanawiają się, które opcje leczenia tej choroby są efektywne. Rozważaną przez nich kwestią jest także to, jak zmniejszyć niekorzystne dla zdrowia psychicznego skutki. Leczenie światłem, zwane również światłolecznictwem lub helioterapią opiera się na podejmowaniu różnego typu działań, które mają za zadanie zaoferowanie pomocy pacjentom przy wychodzeniu z chorób głównie o podłożu psychicznym.

Możliwości leczenia światłem w Polsce

Znana od dawna, ale nadal stosowana i ciągle na nowo odkrywana technika leczenia światłem, tak zwana fototerapia, zwłaszcza opiera się na sesjach terapeutycznych. Pacjenci poddawani helioterapii najczęściej łączą dwa sposoby leczenia – fototerapię z klasycznymi sesjami psychologicznymi. W dużym stopniu pomaga uporać się z ciężkimi chorobami o podłożu psychicznym, a dodatkowo nie wymaga ingerencji farmakologicznej w organizm pacjenta.

Lekarz

Źródło: sxc.hu

Pacjenci ze zdiagnozowaną depresją zimową a możliwości terapeutyczne w Polsce

Zdiagnozowane mogą być rozmaite objawy zaburzeń depresyjnych. Niektórzy chorzy odczuwają te afektywne zaburzania w mniej szkodliwy dla nich sposób, inni cierpią na łagodniejszy typ depresji. Choroba taka jak depresja sezonowa|depresja charakteryzuje się chronicznie złym nastrojem, odczuwanym głównie w okresie zimowym, obniżoną samooceną oraz samopoczuciem, a ponadto skutkiem jest nierzadko obniżony napęd psychoruchowy. Pacjenci z depresją mają często zaburzony rytm okołodobowy i odczuwają nieuzasadniony lęk – odsyłam tutaj.Najlepsza oraz najskuteczniejsza terapia psychologiczna a depresja – witryna firmy – http://www.psycholog-wroclaw.com/oferta/leczenie-depresji – jesienna

Osoby szczególnie wrażliwe oraz o niższej samoocenie są niezwykle podatne na to, by wpaść w sidła tego groźnego zaburzenia psychicznego. Depresja jesienna odczuwana jest niesamowicie mocno przez pacjentów ze stwierdzonym zaburzeniem, gdyż z ciepłego lata należy organizm przestawić na krótkie dni, deszcz oraz niemożność poradzenia sobie z mnóstwem spraw. Chorzy nie czują radości i przyjemności wykonując czynności, które ich kiedyś cieszyły. Dostarczenie światła za pomocą helioterapii pozwoli im wrócić do dawnego życia.

Źródło: